GALERIA ZDJĘĆ

To był magiczny koncert wielkich wirtuozów wiolonczeli. 19 maja (sobota) w TAURON Arenie Kraków wystąpił wyjątkowy duet 2Cellos. Artystom towarzyszyli muzycy Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. Organizatorem wydarzenia był Prestige MJM.

Fot. RedRockS

Koncert rozpoczął się  od monumentalnego tematu skomponowanego przez Vangelisa do filmu „Chariots od Fire” i od razu zrobiło się magicznie… Dopełnieniem były oczywiście kolejne utwory znane z megaprodukcji kinowych, i to nie byle jakich: „Ojciec Chrzestny”, „Moon River”, „Love Story”, „Rain Man”, „Titanic”, „Gladiator” oraz „Gra o tron”. Dźwięk elektrycznych wiolonczel chwilami przeszywał na wskroś, dając słuchaczom niezapomniane wrażenia. Niewątpliwie przyczynili się do tego także muzycy Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej.

Podczas Score Tour 2018 nigdy nie brakuje utworu, który tak naprawdę dał 2Cellos sławę, czyli  „Smooth Criminal” Michaela Jacksona. W Krakowie niekwestionowany hit mający już ponad 30 lat, przyjęto długimi owacjami. Był on zarazem zapowiedzią drugiej części koncertu, w której działo się już bardzo wiele! Atmosfera stała się przede niesamowicie energetyczna, a publiczność poderwała się z miejsc i w dużej mierze do końca koncertu – już nie usiadła!

Przez kolejne kilkadziesiąt minut Luka i Stjepan nie zwalniali tempa, serwując fanom największe rockowe hity, wśród których były: „Smell’s like teen spirit” Nirvany, „Shook me all night long”, „Highway to Hell”, „Back to Black” – AC/DC, a także „Satisfaction” Rolling Stones „The Trooper” Iron Maiden oraz „Welcome to the Jungle” Guns N’ Roses.  Przy tych dziełach rockowych w interpretacji 2Cellos trudno było powstrzymać emocje! Publiczność tańczyła, śpiewała, klaskała i skakała. Na koniec duet nieco zwolnił, pozostawiając fanów w niedosycie, po prezentacji hitów Aviciego „Wake Me Up” oraz słynnego „Despacito” i już całkiem na pożegnanie – nostalgicznego „With Or Without” U2.