Chelsea Wolfie wystąpi w roli gościa specjalnego podczas polskiego koncertu A Perfect Circle 15 grudnia 2018 roku w TAURON Arenie Kraków! Artystka powraca do Polski w ramach trasy promującej jej najnowszy, świetnie przyjęty, album „Hiss Spun”. Organizatorem wydarzenia jest Metal Mind Productions.

Chelsea Wolfe swoim nowym albumem „Hiss Spun” zachwyciła zarówno krytyków muzycznych, jak i fanów. Amerykańska artystka prezentuje światu mroczną stronę ludzkiej natury od 2010 roku, gdy premierę miał jej debiutancki album „The Grime and the Glow”. Od tamtej pory światło dzienne ujrzały kolejne – i bardzo udane – krążki: „Apokalipsis” (2010), „Pain Is Beauty” (2013) oraz „Abyss” (2015).

Nagrany późną zimą 2017 roku w Salem „Hiss Spur” łączy wszystkie style muzyczne, z którymi kojarzona jest Chelsea Wolfe – folk, doom metal i gothic – dodając coś niespotykanego wcześniej: niezwykłą paletę różnorodnych emocji i kalejdoskop nastrojów. „To zmienna płyta – zupełnie jak moje uczucia. Cykliczność, obsesja, przyciąganie… To wszystko jest tutaj obecne, ale tym razem od tego nie uciekam. Chciałam się otworzyć – dlatego przygotowany materiał jest bardzo osobisty.” – wyjawia artystka. W kolejną europejską trasę Chelsea Wolfe wyrusza jako gość specjalny A Perfect Circle.

Eat The Elephant

A Perfect Circle to amerykańska supergrupa, której początki sięgają 1999 roku, a jej historia powiązana jest z formacją TOOL. Zespołowi przewodzi dwójka znakomitych muzyków, gitarzysta Billy Howerdel oraz James Maynard Keenan, wokalista TOOL i Puscifer.

Zespół zadebiutował w 2000 roku płytą „Mer de Noms”, która przez wielu uznana została za jedną z najbardziej przełomowych płyt w historii rocka alternatywnego. To właśnie z tego krążka pochodzą takie hity jak np. „Judith” czy „3 Libras”, a w samych tylko Stanach album uzyskał status Platynowej Płyty. Kolejny krążek „Thirteenth Step” premierę miał 3 lata później, płyta ugruntowała pozycję zespołu na muzycznej scenie i pokazała, że nie jest to tylko jednorazowy projekt lidera TOOL.

W 2004 roku ukazał się album „eMOTIVE”, który zawierał zbiór 12 coverów o antywojennej wymowie. Po wydaniu tej płyty działalność A Perfect Circle została zawieszona. Keenan skupił się nad nowym krążkiem swojej macierzystej formacji oraz na pozamuzycznych pasjach, natomiast Howerdel stworzył nowy muzyczny projekt, Ashes Divide.

Do aktywności koncertowej zespół A Perfect Circle powrócił w 2010 roku, a w późniejszych latach jeszcze kilkakrotnie reaktywował się z okazji kolejnych występów. W kwietniu i maju zeszłego roku grupa wyruszyła w trasę po Ameryce, a tuż przed trasą ogłosiła podpisanie kontraktu na nowy studyjny album. Przy nowej płycie zespół wspomógł Dave Sardy (m.in. ZZ Top, Paolo Nutini, Royal Blood), a krążek promowały 4 znakomite single: “The Doomed”, “Disilliusioned”, “Talk Talk” oraz “So Long, and Thanks for All the Fish”. Album „Eat The Elephant” ukazał się 20 kwietnia tego roku i to właśnie w ramach trasy promującej ten krążek A Perfect Circle wystąpi w Polsce.

Warto wiedzieć

Koncert zespołu A Perfect Circle odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 15 grudnia 2018 r. o godz. 20:00, bramy zostaną otwarte o godz. 18:30.

Organizatorem wydarzenia jest Metal Mind Productions.

Bilety w sprzedaży na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletin.pl, www.ticketportal.pl.

Więcej informacji:

www.facebook.com/metalmindproductions

www.aperfectcircle.com

www.facebook.com/aperfectcircle

https://twitter.com/aperfectcircle

www.instagram.com/aperfectcircle/

www.youtube.com/user/APerfectCircleVEVO/

fot. materiały prasowe organizatora/ Kristin Cofer