GALERIA ZDJĘĆ

1 lipca w TAURON Arenie Kraków wystąpił legendarny zespół Deep Purple. Koncert  był częścią  pożegnalnej trasy „The Long Goodbye Tour”. Jako support zagrał polski zespół 1ONE. Organizatorem wydarzenia był Metal Mind Productions.

Deep Purple to prawdziwy fenomen sceny muzycznej, przez wielu zespół ten uznawany jest za najważniejszą grupę w historii muzyki, która współtworzyła takie gatunki jak heavy metal oraz hard rock. Właśnie Deep Purple został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata. Grupa działa już od prawie 50 lat i ma na swoim koncie ponad 100 mln sprzedanych płyt. Deep Purple wydał 20 płyt studyjnych i liczne albumy koncertowe, a utwór „Smoke On The Water” znalazł się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej.

fot. RedRockS

Jako support zagrał zespół 1One, który na muzycznej scenie zadebiutował w 2012 roku, kiedy to ukazał się debiutancki krążek grupy, „Njoyin”. A już 3 lata później premierę miała kolejna płyta w dyskografii formacji, „Świat świętych krów”, album ten w wersji anglojęzycznej dostępny był również w USA. Na krążku tym gościnnie pojawił się m.in. Paul Gilbert (Mr. Big), a całość nagrana została w Los Angeles. Zespół obecnie pracuje nad nowym albumem, którego premiera przewidziana jest na wrzesień tego roku, producentem tej płyty jest Ryszard Sygitowicz. Grupa ma już na swoim koncie występy m.in. na Impact Festival, Metal Hammer Festival czy też koncerty u boku Black Label Society. Obecny skład zespołu: Adam Wolski – wokal, Aga Malicka – klawisze, perkusja, Artur Olkowicz – bass, Piotrek Lekki – gitara, Adrian Łukaszewski- perkusja.

fot. RedRockS