Mistrzowskie loty po raz trzeci w TAURON Arenie Kraków

25 marca 2017 r.

Otwarcie bram: godz. 16:00

Pit Party z zawodnikami: godz. 16:30

Ceremonia otwarcia: godz. 18:00

Zakończenie imprezy: godz. 22:00

W sobotę (25 marca) najlepsi motocykliści świata już po raz trzeci wyjadą na tor zbudowany w TAURON Arenie Kraków, aby walczyć o punkty Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie – Diverse NIGHT of the JUMPs. Dodatkowo zawodnicy będą próbowali pobić rekord świata w skoku wzwyż na motocyklu, a jedyny Polak biorący udział w Mistrzostwach Świata – Marcin Łukaszczyk ponownie powalczy z najlepszymi w konkursie Best Whip. Do rywalizacji w TAURON Arenie Kraków dołączą także po raz pierwszy freestylowi rowerzyści, którzy walczyć będą o zwycięstwo w Pucharze Świata Dirt MTB – FMB World Tour.

 

786

Marcin Łukaszczyk już ma na swoim koncie wygraną w konkurencji Best Whip. W listopadzie 2016 w Gdańsku zdecydowanie zwyciężył z takimi gwiazdami od wyłamywania motocykla jak Massimo Bianconcini, czy urzędujący Mistrz Świata Maikel Melero. Poza trenowaniem Whipów nasz reprezentant mocno przygotowuje się do swojego przejazdu, który zaprezentuje w Krakowie. Od miesiąca trenuje w Hiszpanii razem z najlepszymi zawodnikami Europy, wśród których są także Libor Podmol i David Rinaldo. Wszystkich tych zawodników zobaczymy w Krakowie.

25 marca w TAURON Arenie Kraków zaprezentują się także specjaliści od rowerowego Freestyle`u. Już dziś zapowiadają, że dadzą z siebie wszystko i pokażą rowerowy Dirt z najwyższej światowej półki. Reprezentant Polski – Szymon Godziek jeden z czołowych światowych zawodników, w połowie lutego udowodnił, że jest w bardzo dobrej formie wygrywając zawody HONOR Winter Sports Festival w Białce Tatrzańskiej. Szymon wykorzystuje każdy dzień dobrej pogody, aby trenować. Jak zapowiada podczas Diverse NIGHT of the JUMPs chciałby zaprezentować nowy trick na step downie zbudowanym w oparciu o trybuny TAURON Areny Kraków. Godziek, który znany jest z tego, że w swoich ewolucjach niejednokrotnie czerpał inspirację właśnie z Freestyle Motocrossu, ze względu na połączenie zawodów Pucharu Świata FMB World Tour z Mistrzostwami Świata FMX, chciałby także zaprezentować widzom kilka tricków przeniesionych z motocykla na rower.

Wielu emocji podczas DNOTJ dostarczy także Patryk Siekaj, który jako piąty i równocześnie najmłodszy zawodnik na świecie wylądował salto w tył na quadzie, Mieszkańcy południowej Polski po raz pierwszy będą mieli okazję zobaczyć na żywo ten zapierający dech w piersiach wyczyn. Patryk już na tyle dobrze radzi sobie z tą ewolucją, że podczas ostatnich treningów zaczął do salta dodawać kombinacje. Możemy więc być pewni, że swoim występem nie zawiedzie oczekiwań widzów.

Warto wiedzieć

Wydarzenie odbędzie się w TAURON Arenie Kraków w sobotę 25 marca. Bramy zostaną otwarte o godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpocznie się Pit Party z zawodnikami. Ceremonię otwarcia zaplanowano na godz. 18:00. Impreza zakończy się o godz. 22:00.

Pełny harmonogram imprezy jest dostępny TUTAJ

Bilety są do nabycia w salonach EMPiK na terenie całego kraju oraz na EVENTIM.PL: http://bit.ly/2gSf2rn

W dniu wydarzenia kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 13:00; kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) od godz. 16:00.

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Lista zawodników DNOTJ jest dostępna TUTAJ 

Informacje o Pucharze Świata DIRT MTB są dostępne TUTAJ

Promotor w Polsce: SPORTAINMENT.

Więcej informacji na: www.dnotj.pl.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/377363375946961

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com

Oficjalny profil na Facebooku: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs

Parking i szatnie

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Informacje o parkingu w dniu wydarzenia są dostępne TUTAJ (parking zostanie otwarty o godz. 15:00, o tej samej godzinie zakończy się sprzedaż biletów online). Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ.

W TAURON Arenie Kraków w dniu wydarzenia czynne będą szatnie. Szatnia jest płatna 3 zł; przechowanie bagażu 10 zł, zasady korzystania z szatni są dostępne TUTAJ.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

UWAGA! W weekend (25-26 marca) na rondzie Kocmyrzowskim prowadzone będą prace awaryjne. W związku z tym wprowadzone zostana zmiany w funkcjonowaniu tramwajów, których trasa przebiega w sąsiedztwie TAURON Areny Kraków. Szczegółowe informacje są dostępne TUTAJ