Luc Ackermann wygrywa w Berlinie

W miniony weekend w Berlinie odbyły się druga i trzecia runda Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie.  Ulubieniec polskiej publiczności – Luc Ackermann napisał nowy rozdział w historii tego sportu zostając pierwszym i do tego najmłodszym zawodnikiem, który wykonał podwójnego Backflipa podczas przejazdu w Mistrzostwach Świata! Wykonał i… pokonał czterokrotnego Mistrza Świata Maikela Melero. Teraz czekamy na powtórzenie tego wyczynu 24 marca w TAURON Arenie Kraków.

fot. NIGHT of the JUMPs

Luc, który zawsze w Krakowie jest entuzjastycznie dopingowany przez polskich kibiców, udowodnił, że okrzepł w sporcie i stał się piekielnie groźnym rywalem dla konkurencji. Nie znaczy to, że nagle stał się mniej żywiołowym zawodnikiem – nic z tych rzeczy! Widać jednak, że startuje „z chłodną głową” i nie popełnia zbyt wielu błędów. Błędów, które przy poziomie tricków jaki prezentuje, mogą być koszmarnie niebezpieczne. W jego repertuarze znajdują się m.in.: Egg Roll, Flair, czy Surfer Tsunami Flip, w którym podczas najazdu na rampę zawodnik stoi na siodełku motocykla. Zestaw ewolucji niełatwy, a właśnie w miniony weekend Ackermann dorzucił do niego podwójnego Backflipa, który nadal uważany jest za najbardziej niebezpieczny trick Freestyle Motocrossu.

Urzędujący Mistrz Świata Maikel Melero poczuł na szyi groźny oddech rywala. W piątek Hiszpan zdołał obronić najwyższy stopień podium, jednak w sobotę nie miał szans z młodym Niemcem. Czyżby, po czterech latach dominacji Melero, nadchodziła zmiana warty w Mistrzostwach Świata? Zobaczymy. Wiadomo, że Luc w tej chwili wskoczył na fotel lidera serii, a pozostali zawodnicy będą musieli się mocno wysilić i wyciągnąć z rękawa swoje najlepsze tricki, aby móc z nim walczyć o zwycięstwo. To wróży tylko jedno – więcej niesamowitych ewolucji i jeszcze więcej adrenaliny!

Zacięta batalia na tricki w połączeniu z szalonymi ewolucjami, które zaserwują widzom zawodnicy MTB w konkursie Pucharu Świata w lotach na rowerach oraz pokazem freestyle’u na skuterze śnieżnym w wykonaniu Jasona Cesco z Włoch, sprawi, że 24 marca w TAURON Arenie Kraków będziecie świadkami najbardziej spektakularnej z dotychczasowych odsłon Diverse NIGHT of the JUMPs!

Odliczanie do polskiej rundy Mistrzostw Świata 2018 trwa. To będzie najbardziej ekstremalna noc w historii TAURON Areny Kraków – bądźcie tam z nami!

Najlepsze tricki z Berlina: https://youtu.be/mp03YDTObVo

Oficjalna zapowiedź video Diverse NIGHT of the JUMPs w Krakowie:  

https://youtu.be/QLerV4q5fp4

Bilety jeszcze do nabycia w salonach EMPiK na terenie całego kraju oraz na EVENTIM.PL.

Więcej informacji na: www.dnotj.pl oraz

https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency/

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/264436394087726/

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com

Oficjalny profil na Facebooku: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs