Za nami Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro w TAURON Arenie Kraków. Sobotnie (10 grudnia) widowisko zapewne na długo pozostanie w pamięci Tadeusza Błażusiaka – nasz Mistrz po raz ostatni wystąpił w zawodach z cyklu SuperEnduro i ku wielkiej radości kibiców zajął pierwsze miejsce w rundzie inaugurującej nowy sezon MŚ. Na trybunach największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce dopingowało go 13 tys. osób.

– To niesamowity dzień, czuję się jak we śnie. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego pożegnania, w piękniejszym stylu, w Polsce, a do tego w moim Krakowie. Cisnąłem, ile mogłem, a wam dziękuję za doping. Tego, co tutaj się wydarzyło, nie zapomnę do końca życia – powiedział niezwykle szczęśliwy Tadeusz Błażusiak.

Niepokonany mistrz

Tadeusz Błażusiak – nasz najbardziej utytułowany reprezentant przez lata dostarczał nam mnóstwa sportowych emocji oraz sprawiał, że byliśmy z niego dumni. Sześć tytułów Mistrza Świata, pięć tytułów Mistrza Ameryki w Endurocrossie, pięć zwycięstw w Erzbergrodeo, cztery złote i jeden brązowy medal X Games. Do tego wygrane w najtrudniejszych zawodach na świecie, żeby wymienić tylko Hell’s Gate, Last Man Standing, czy The Tough One. Tadek dał nam, wszystkim miłośnikom sportów motocyklowych, wiele niezapomnianych wrażeń dominując w sportach enduro przez niemal dziesięć lat. Wcześniejsze starty i sukcesy w Trialu tworzą razem wspaniałą 20-letnią historię jego kariery.

Wyniki I rundy MŚ SuperEnduro

1, Taddy Błażusiak, 58 punktów
2. Colton Haaker, 54 pkt.
3. Alfredo Gómez, 45 pkt.
4. Jonny Walker, 44 pkt.
5. Mike Brown, 31 pkt.
6. Manuel Lettenbichler, 26 pkt.
7. Mario Roman, 19 pkt.
8. Pascal Rauchenecker, 16 pkt.

Warto wiedzieć

Patronem honorowym wydarzenia jest zwycięzca Rajdu Dakar 2015 – Rafał Sonik.

Organizatorem wydarzenia był Sportainment sp. z o.o. www.sportainment.pl.

Wsparcia udzieliło Miasto Kraków (Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie).

Strona wydarzenia: www.facebook.com/events/225201431164460/

Oficjalna strona Mistrzostw Świata SuperEnduro: www.enduro-abc.com; oficjalna strona polskiej rundy Mistrzostw Świata: www.super-enduro.com.pl.

Dodatkowe informacje: www.sportainment.pl oraz www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency.