Do jubileuszowego, XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zostało nieco ponad pół roku – turniej odbędzie się w TAURON Arenie Kraków w dniach 11-13 sierpnia. W środę, 8 lutego organizatorzy zaprezentowali pierwszego (nie licząc reprezentacji Polski) uczestnika tej wyjątkowej edycji. Jedną z czterech reprezentacji walczących o zwycięstwo w imprezie będzie siatkarska reprezentacja Francji.

c488478b7c06d

c488478b7c06d

Dla „Trójkolorowych” będzie to drugi występ w Memoriale. Wcześniej podopieczni trenera Laurenta Tillie rywalizowali dwa lata temu, w XIII edycji w Toruniu. Francuzi po wygranej z Iranem (3:0) i porażkach z Japonią (1:3) oraz Polską (2:3) zajęli 3.miejsce. To 9. reprezentacja rankingu FIVB oraz brązowy medalista zeszłorocznych rozgrywek Ligi Światowej.

Dwa lata temu „Les Bleus” wygrali Ligę Światową i rozgrywane w Bułgarii i Włoszech Mistrzostwa Europy. W ich składzie jest uznawany za jednego z najlepszych i jednocześnie najbardziej ekscentrycznych siatkarzy na świecie – Earvin N’Gapeth. Uwagę kibiców zwrócą natomiast zawodnicy związani z polskimi klubami lub w przeszłości grający w PlusLidze. To m.in. Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Julien Lyneel, Pierre Pujol, czy Nicolas Marechal.

Kolejnego uczestnika XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera organizatorzy przedstawią w przyszłym tygodniu.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: www.fundacjawagnera.pl/pl/.