Obejrzyj film z muzyką na żywo w wykonaniu Praskiej Orkiestry Symfonicznej w TAURON Arenie Kraków

9 października 2018 r. (wtorek)

Godz. 20:00

Już w październiku w Polsce odbędzie się premiera pierwszego filmu z sagi Star Wars. Na ogromnym ekranie w TAURON Arenie Kraków widzowie zobaczą „Nową Nadzieję”, która zapoczątkowała serię Gwiezdne Wojny. Muzykę Johna Williamsa na żywo będzie wykonywać Praska Orkiestra Symfoniczna.  Bilety są dostępne w sprzedaży na portalu Eventim.

Od premiery filmu Star Wars minęło już ponad 40 lat. W tym czasie obraz stał się kultowym dziełem, prawdziwym przełomem w kinematografii. Kreacje bohaterów, historia i sposób nakręcenia filmu, zmieniło postrzeganie sztuki filmowej. Ważną częścią filmu stała się także niezapomniana, rozpoznawalna przez wszystkich muzyka Johna Williamsa. Fani w Polsce będą mieli możliwość obejrzenia dzieła na wielkim ekranie. Ścieżkę dźwiękową wykona Praska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Christophera Eliota.

– Jesteśmy szczęśliwi, że polscy fani Gwiezdnych Wojen będą mieli możliwość zobaczyć ten legendarny film, po raz pierwszy z muzyką na żywo. Od pierwszych taktów aż do ostatniej nuty, która wyszła spod pióra Johna Williamsa, wiadomo, że chodzi o przełomowe dzieło, które zmieniło postrzeganie muzyki filmowejpowiedział przedstawiciel Disney Channel, właściciela praw do filmu, Grant Watmuff.

Nagrody Akademii

Kompozytor John Williams znany jest przede wszystkim dzięki muzyce do wszystkich dziewięciu filmów sagi Star Wars. Za część „Nowa Nadzieja”, nakręconą jako pierwszą z serii, w 1977 roku otrzymał Oscara. Za pracę przy innych filmach z serii Gwiezdne Wojny zdobył cztery kolejne nominacje do nagrody Akademii.

John Williams ma w swoim dorobku cztery Oscary, siedem nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej, dwadzieścia dwie nagrody Grammy. Za swoją pracę był pięćdziesięciokrotnie nominowany do Oscara, co uczyniło go najczęściej nominowanym, żyjącym człowiekiem. Jest na drugim miejscu najczęściej nominowanych ludzi na świecie, tuż  za Waltem Disneyem. W 2005 roku jego muzyka do filmu Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja, została uznana przez Amerykański Instytut Filmowy za najlepszą muzykę wszech czasów. Williams  napisał również muzykę do  dziewięciu innych  filmów, które należą do dwudziestu najbardziej dochodowych filmów w historii.

Warto wiedzieć

Koncert Star Wars: Nowa Nadzieja z muzyką na żywo odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 9 października 2018 r. (wtorek) o godz. 20:00.

Organizatorem wydarzenia jest JVS Group Polska – www.jvsgroup.cz/pl.

Bilety na koncert są dostępne na stronie Eventim.pl.

Fot. materiały prasowe organizatora