W KRAKOWIE ODBYŁ SIĘ NAJWIĘKSZY W TEJ CZĘŚCI EUROPY HACKATHON

Kilkanaście zadań do rozwiązania. Technologie: Java, C/C++,C#, .Net, Scala, Swift, Objective C, JavaScript, PHP, Python, Ruby, HTML5, SQL w praktycznym użyciu. Rywalizacja, 24 godzin wytężonej pracy, nagrody i interesujące wykłady – tak w skrócie wyglądał hackathon HackYeah! Wydarzenie odbyło się w TAURON Arenie Kraków w dniach: 28-29 października. Strona wydarzenia: https://hackyeah.pl/.

Hackathon to wydarzenie kierowane do programistów, grafików, kierowników projektów i innych osób zajmujących się na co dzień tworzeniem oprogramowania oraz związanymi z tymi środowiskiem. Idea wydarzenia polega na podzieleniu specjalistów w zespoły, które pracują ciągle przez dobę nad rozwiązaniem przedstawionego im problemu. Za poprawne rozwiązanie otrzymują nagrody.

Hackathony w ostatnich latach stały się popularnym narzędziem służącym do rekrutacji najlepszych specjalistów. Z drugiej strony hackathony to sposób na odnalezienie kreatywnych rozwiązań poszukiwanych przez duże firmy IT.

Na wydarzeniu pojawili się specjaliści podzieleni na specjalizacje: Java, C/C++,C#, .Net, Scala, Swift, Objective C, JavaScript, PHP, Python, Ruby, HTML5, SQL. Podczas hackathonu podejmowali próbę rozwiązania kilkunastu zadań z zakresu gorących trendów technologicznych: VR, AR, AI, IoT, Data Mining, Security, Gamedev, Fintech, Productdev, Mobile, Cloudcomputing, Automotive, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia przez jego partnerów. Za ich rozwiązanie czekały wartościowe nagrody, których wartość przekroczyła ponad 100 000 PLN.

Organizatorami wydarzenia były firmy PROIDEA i LYNXIA.

Informacje o HackYeah i biletach są dostępne na stronie: https://hackyeah.pl/.