Fundacji Huberta Jerzego Wagnera ogłosiła ostatniego uczestnika jubileuszowego, XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Do reprezentacji Polski, Francji i Rosji dołącza reprezentacja Kanady! Tym samym, jubileuszowa edycja tego najbardziej prestiżowego siatkarskiego turnieju na świecie, będzie najsilniej obsadzona w historii! Memoriał odbędzie się w TAURON Arenie Kraków w dniach 11-13 sierpnia 2017 r.

16807366_1281980478548732_9121685151020982042_n

Wszyscy uczestnicy zajmują miejsca w czołowej dziesiątce światowego rankingu FIVB (Polska – 2, Rosja – 5, Kanada – 8, Francja – 9), a to sytuacja bez precedensu.

Kanadyjski zespół ma w Polsce wielu sympatyków za sprawą grających w Plus Lidze reprezentantów tego kraju, ale także dzięki nowemu selekcjonerowi ekipy spod znaku klonowego liścia. Od niedawna jest nim Mistrz Świata z reprezentacją Polski – Francuz Stephane Antiga.

W polskich klubach grali lub grają byli i aktualni kanadyjscy kadrowicze. To: Dan Lewis, Justin Duff, Dallas Soonias, Gavin Schmitt, John Gordon Perrin, Frederic Winters, czy Jason DeRocco.

– Nie przekreślałbym szans Kanadyjczyków w Memoriale. Z nową werwą i z nowym trenerem mogą okazać się niespodzianką – mówi wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera – Cezary Mróz.

Dla reprezentacji Kanady będzie to drugi występ w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Wcześniej występowała w IV edycji, w 2006 roku, kiedy to impreza rozgrywana była w Olsztynie, Iławie i Ostródzie. Kanadyjczycy zajęli wtedy trzecie miejsce.

Warto wiedzieć

Organizatorzy zapowiadają, że wkrótce ruszy sprzedaż biletów na tegoroczną edycję Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: www.fundacjawagnera.pl/pl/.