Zimowe Centrum Sportów Miejskich okazało się wielkim sukcesem, więc po pilotażowym okresie przedłużamy jego funkcjonowanie do końca lutego! Ceny i godziny otwarcia pozostają bez zmian.

Na ponowne otwarcie zapraszamy już 3 stycznia od godz. 16 – w tym dniu wstęp będzie darmowy! 

Jeździsz na rolkach, deskorolce lub rowerze BMX? A może wolisz longboard lub hulajnogę? Jeśli tak, mamy dla Ciebie propozycję! Zapraszamy do odwiedzenia mobilnego skateparku oraz najdłuższej krytej pętli rolkowej w Polsce, które powstały na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków! Za realizację projektu odpowiada Łukasz Gawąd. Partnerami projektu są: Miasto Kraków oraz ARM S.A.

Tor na parkingu

Kraków Street Park będzie działał na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków (na poziomie 0), w terminie do końca lutego 2019 roku. Wejście na parking znajduje się po północnej stronie areny – przy drodze dojazdowej do Małej Hali.

Z obiektu będzie można korzystać od poniedziałku do piątku, w godz. 16:00-22:00, oraz w soboty i niedziele w godz. 11:00-22:00.

UWAGA! Kraków Street Park będzie nieczynny w dniach, w których odbywają się imprezy na Arenie Głównej. W styczniu będą to dni: 12, 19, 25 i 26.

Cztery strefy

Przestrzeń Street Parku jest podzielona na kilka poszczególnych stref: najdłuższą w Polsce kryta pętlę rolkową (długość to: 273 m); strefę dla początkujących; strefę przystosowaną do freestyle slalomu oraz mobilny skatepark.

Warunkiem korzystania z oferty, która jest skierowana dla osób w każdym wieku, jest zakupienie biletu oraz podpisanie oświadczenia dotyczącego zapoznania się z regulaminem Street Parku, który jest dostępny na stronie www.facebook.com/krakowstreetpark, TUTAJ oraz na miejscu w TAURON Arenie Kraków.

Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z obiektu pod nadzorem opiekunów prawnych lub samodzielnie, pod warunkiem dostarczenia pisemnej zgody swoich opiekunów prawnych. Wzór zgody jest załączony do regulaminu. Osoby niepełnoletnie mają obowiązek używania kasków oraz ochraniaczy, chyba że ich opiekunowie prawni wyrażą odpowiednią zgodę.

Ceny biletów od poniedziałku do piątku: 12 zł – bilet normalny; 9 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat); 6 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca). Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Ceny biletów w sobotę i niedzielę: 15 zł – bilet normalny; 12 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat); 8 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca). Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Dostępne są też karnety miesięczne, w cenie 150 zł.

Organizowane są także bezpłatne warsztaty z nauki jazdy na deskorolce, rolkach, bmx i hulajnodze. Obowiązują na nie wcześniejsze zapisy. Szczegóły wkrótce!

***

– Zawsze chciałem, aby Kraków posiadał miejsce, które w okresie zimowym, dawałoby możliwość uprawiania sportów miejskich. Bardzo się cieszę z tego, że moje starania przyniosły efekt i projekt udało się zrealizować w TAURON Arenie Kraków – mówi Łukasz Gawąd, pomysłodawca projektu i promotor sportów miejskich, który od 16 lat jest związany ze sceną deskorolki w Polsce.

Kraków Street Park to projekt skierowany do osób, które chcą zacząć swoją przygodę lub rozwijać swoje umiejętności w różnych dyscyplinach m.in. jeździe na rolkach, wrotkach, rowerach typu BMX, hulajnogach, longboardach oraz deskorolkach.

– Teren TAURON Areny Kraków to idealne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Codziennie widzimy tu osoby, które biegają, jeżdżą na rolkach, deskorolkach i uprawiają nordic walking. Pomysł wykorzystania obiektu także zimą bardzo nam się spodobał i jesteśmy przekonani, że spodoba się także krakowianom – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta.

***

Za realizację projektu odpowiada Łukasz Gawąd.

Partnerami projektu są: Miasto Kraków oraz Agencja Rozwoju Miasta S.A. w Krakowie zarządzająca TAURON Areną Kraków.

Sponsorem skateparku jest Techramps, partnerem branżowym: BEAR HDWR CO.

Patroni medialni: www.krakow.pl, dwutygodnik miejski Kraków.pl i Telewizja Kraków.pl.

***

KRAKÓW STREET PARK W TAURON ARENIE KRAKÓW – CO WARTO WIEDZIEĆ?

MIEJSCE

Parking podziemny TAURON Areny Kraków (poziom 0), ul. Stanisława Lema 7. Wejście na parking znajduje się po północnej stronie areny – przy drodze dojazdowej do Małej Hali.

BILETY

Poniedziałek – piątek:

12 zł – bilet normalny;

9 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat);

6 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca),

Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Sobota – niedziela:

15 zł – bilet normalny;

12 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat);

8 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca),

Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Bilety do nabycia bezpośrednio przy wejściu do Street Parku przy drodze dojazdowej do Małej Hali. Istnieje możliwość płatności bezgotówkowej za pomocą karty płatniczej.

Uczestnicy korzystają z własnego sprzętu.

 

INFRASTRUKTURA

Infrastrukturę skateparku  zapewnia firma Techramps – renomowany wykonawca elementów skateparków. Wszystkie elementy infrastruktury to elementy atestowane.

Przeszkody są użyteczne zarówno dla rolkarzy, deskorolkowców, osób jeżdżących na hulajnogach i BMX (z plastikowymi nakładkami na pegi).

REGULAMIN

Warunkiem korzystania z oferty, która jest skierowana dla osób w każdym wieku, będzie podpisanie oświadczenia dotyczącego zapoznania się z regulaminem Street Parku, który będzie dostępny na stronie www.facebook.com/krakowstreetpark oraz na miejscu w TAURON Arenie Kraków.

Regulamin  Kraków Street Park jest także dostępny TUTAJ.

Zgoda opiekuna prawnego jest dostępny TUTAJ.

Oświadczenie użytkownika pełnoletniego jest dostępne TUTAJ.

Oświadczenie opiekuna prawnego jest dostępne TUTAJ.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych jest dostępna TUTAJ.

Regulamin TAURON Areny Kraków jest dostępny TUTAJ.

TOALETY

Toalety znajdują się przy wejściu do Małej Hali TAURON Areny Kraków.

PARKING

Osoby, które przyjadą samochodem będą go mogły zostawić na parkingu zewnętrznym (górna płyta).