Wszystkich amatorów jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX zapraszamy do korzystania z oferty Kraków Street Parku, czyli Zimowe Centrum Sportów Miejskich, które działa na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków! Street Park będzie czynny do 12 lutego 2020 roku (z wyjątkiem dni, w których w obiekcie odbywać się będą imprezy).

Z obiektu można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 16:00-22:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 11:00-22:00. Wejście na parking znajduje się po północnej stronie areny – przy drodze dojazdowej do Małej Hali.

11, 23, 24, 25, 26 stycznia – to terminy, w których Street Park będzie nieczynny.

fot. RedRockS

Cztery strefy

Centrum Sportów Miejskich – Kraków Street Park to projekt skierowany do osób, które chcą zacząć swoją przygodę lub rozwijać swoje umiejętności w różnych dyscyplinach m.in. jeździe na rolkach, wrotkach, rowerach typu BMX, hulajnogach, longboardach oraz deskorolkach.

Przestrzeń Street Parku jest podzielona na kilka poszczególnych stref: najdłuższą w Polsce kryta pętlę rolkową (długość to: 273m); strefę dla początkujących; strefę przystosowaną do freestyle slalomu oraz mobilny skatepark.

Warunkiem korzystania z oferty, która jest skierowana dla osób w każdym wieku, jest zakupienie biletu oraz podpisanie oświadczenia dotyczącego zapoznania się z regulaminem Street Parku dostępnym na stronie www.streetpark.pl oraz na miejscu w TAURON Arenie Kraków.

Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z obiektu pod nadzorem opiekunów prawnych lub samodzielnie, pod warunkiem dostarczenia pisemnej zgody swoich opiekunów prawnych. Osoby niepełnoletnie mają obowiązek używania kasków oraz ochraniaczy, chyba że ich opiekunowie prawni wyrażą odpowiednią zgodę.

Ceny biletów od poniedziałku do piątku: 15 zł – bilet normalny; 12 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat); 8 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca). Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Ceny biletów w sobotę i niedzielę: 20 zł – bilet normalny; 15 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat); 8 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca). Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Karnet miesięczny: 150 zł.

Organizowane są także bezpłatne warsztaty z nauki jazdy na deskorolce, rolkach, bmx i hulajnodze. Obowiązują na nie wcześniejsze zapisy. Szczegóły w informacji poniżej.

Warto wiedzieć

Za realizację projektu odpowiada Łukasz Gawąd założyciel Fundacji Kultury Deskorolki. Partnerami projektu są: Miasto Kraków oraz Agencja Rozwoju Miasta S.A. w Krakowie zarządzająca TAURON Areną Kraków.

Sponsorem skateparku jest firma Techramps, partnerem branżowym: BEAR HDWR CO.

fot. RedRockS

KRAKÓW STREET PARK W TAURON ARENIE KRAKÓW – CO WARTO WIEDZIEĆ?

MIEJSCE

Parking podziemny TAURON Areny Kraków (poziom 0), ul. Stanisława Lema 7. Wejście na parking znajduje się po północnej stronie areny – przy drodze dojazdowej do Małej Hali.

HARMONOGRAM

W styczniu 2020 r. Kraków Street Park będzie czynny – od poniedziałku do piątku w godz. 16:00-22:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 11:00-22:00, za wyjątkiem dni:

11, 23, 24, 25, 26 stycznia – to terminy, w których Street Park będzie nieczynny.

BILETY

Poniedziałek – piątek:

15 zł – bilet normalny,

12 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat),

8 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca),

Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Sobota – niedziela:

20 zł – bilet normalny,

15 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat),

8 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca),

Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Karnet miesięczny: 150 zł.

Karnet VIP na cały okres działania Street Parku: 550 zł.

Bilety do nabycia bezpośrednio przy wejściu do Street Parku przy drodze dojazdowej do Małej Hali. Istnieje możliwość płatności bezgotówkowej za pomocą karty płatniczej.

Uczestnicy korzystają z własnego sprzętu.

BEZPŁATNE WARSZTATY

UWAGA! Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Warsztaty z doskonalenia i nauki jazdy na BMX  dla osób w każdym wieku

Zapisy przyjmuje Michał Basta, z którym należy kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu +48 694 954 284 lub za pomocą poczty elektronicznej: michalbastabmx@gmail.com lub BMXSCHOOL.PL

Jednorazowo w zajęciach może brać udział max. 12 osób. Aby wziąć udział w zajęciach należy posiadać swój sprzęt i ochraniacze.

Warsztaty z doskonalenia i nauki jazdy na HULAJNODZE dla osób w każdym wieku

Zapisy przyjmuje Kamil Kuć, z którym należy kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu +48 530 034 327.

Jednorazowo w zajęciach może brać udział max. 12 osób. Aby wziąć udział w zajęciach należy posiadać swój sprzęt i ochraniacze.

Warsztaty z doskonalenia i nauki jazdy na ROLKACH dla osób w każdym wieku

Zapisy przyjmuje Kamil Nowaczek, z którym należy kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu +48 739 000 390 lub za pomocą poczty elektronicznej: narolki.krakow@gmail.com.

Jednorazowo w zajęciach może brać udział max. 15 osób. Aby wziąć udział w zajęciach należy posiadać swój sprzęt i ochraniacze.

Warsztaty z doskonalenia i nauki jazdy na DESKOROLCE dla osób w każdym wieku

Zapisy przyjmuje Łukasz Gawąd, z którym należy kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu +48 698 991 120 lub za pomocą poczty elektronicznej bearskateboardingschool@gmail.com / bearskateboardingschool.com

Jednorazowo w zajęciach może brać udział max. 12 osób. Aby wziąć udział w zajęciach należy posiadać swój sprzęt i ochraniacze.

INFRASTRUKTURA

Infrastrukturę skateparku zapewnia firma Techramps – renomowany wykonawca elementów skateparków. Wszystkie elementy infrastruktury to elementy atestowane.

Przeszkody są użyteczne zarówno dla rolkarzy, deskorolkowców, osób jeżdżących na hulajnogach i BMX (z plastikowymi nakładkami na pegi).

REGULAMIN I OŚWIADCZENIA

Warunkiem korzystania z oferty, która jest skierowana dla osób w każdym wieku, będzie podpisanie oświadczenia dotyczącego zapoznania się z regulaminem Street Parku dostępnym na stronie www.facebook.com/krakowstreetpark oraz na miejscu w TAURON Arenie Kraków.

Regulamin Kraków Street Park znajduje się TUTAJ

Zgoda opiekuna prawnego znajduje się TUTAJ

Oświadczenie użytkownika pełnoletniego jest dostępne TUTAJ

Oświadczenie opiekuna prawnego jest dostępne TUTAJ

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych jest dostępna TUTAJ

TOALETY

Toalety znajdują się przy wejściu do Małej Hali.

PARKING

Osoby, które przyjadą samochodem będą go mogły zostawić na parkingu zewnętrznym (górna płyta).