28 KWIETNIA 2018 R. ZESPÓŁ WYSTĄPI W TAURON ARENIE KRAKÓW!

SUPPORTEM BĘDZIE KVELERTAK

PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW DLA FANCLUBU ROZPOCZNIE SIĘ 21 MARCA O GODZINIE 10:00 I POTRWA 24 GODZINY

BILETY WEJDĄ DO OGÓLNEJ SPRZEDAŻY 24 MARCA

tauron_1

SAN FRANCISCO, KALIFORNIA – 16 marca, 2017 –  Metallica ogłosiła dziś europejską część trasy WorldWired promującej ich nowy album Hardwired… To Self-Destruct. Trasa rozpocznie się dwoma koncertami w Amsterdamie w Ziggo Dome 4 i 6 września. Supportem będzie norweski zespół Kvelertak. Poniżej kompletna lista wszystkich koncertów, kolejne nie będą dodawane.

Przedsprzedaż biletów będzie dostępna dla członków Legacy Met Club i rozpocznie się we wtorek, 21 marca o 10:00 rano, a przedsprzedaż biletów dla wszystkich członków Fifth Members rozpocznie się tego samego dnia o godzinie 11:00. Bilety wejdą do ogólnej sprzedaży w piątek, 24 marca o godzinie 10:00. Więcej informacji o biletach na www.metallica.com.

Każdy bilet zakupiony oficjalnymi kanałami sprzedaży łączy się z możliwością odbioru fizycznej lub digitalowej kopii albumu Hardwired…To Self-Destruct. Informacje dotyczące odbioru płyty będą zawarte w e-mailu potwierdzającym zakup biletu. Szczegółowe informacje jak sprezentować album, jeśli już go nabyłeś wcześniej, znajdziesz w potwierdzeniu zakupu biletów. W przypadku wyboru fizycznej kopii albumu należy liczyć się z kosztami dostawy i innymi opłatami.

Metallica w porozumieniu z CID Entertainment oferuje również trzy specjalne opcje, które pozwolą przeżyć wyjątkowe chwile na tej trasie, takie jak: bilety premium, możliwość wcześniejszego wejścia na teren koncertu, zwiedzanie pamiątkowej wystawy “Memory Remains” oraz spotkanie z zespołem. Szczegółowe informacje na temat pakietów dostępne na: http://www.cidentertainment.com/events/metallica-europe-tour-2017/

Album Hardwired…To Self-Destruct miał premierę 18 listopada 2016 roku i wyszedł nakładem wytwórni założonej przez Metallikę, Blackened Recordings. Zadebiutował na 1 miejscu na całym świecie, sprzedając prawie 800 tysięcy kopii w pierwszym tygodniu sprzedaży. Producentami albumu są Greg Fidelman, James Hetfield i Lars Ulrich. Można go zakupić w różnych wariantach za pośrednictwem www.metallica.com.

Pochwały dla Hardwired…To Self-Destruct pojawiły się m.in. w: The New York Times: „Metallica weszła w dorosłość, odzyskując siłę swojej muzyki przy jednoczesnej rezygnacji z typowego wizerunku hard-rockowego zespołu: młodego, szybkiego i poza kontrolą;”Decibel: „Metallica na swoim nowym albumie Hardwired…To Self-Destruct znalazła złoty środek pomiędzy swoim dziedzictwem i długowiecznością;” Kerrang!: „Oto jest: ożywiona, odświeżona, ukierunkowana i odkrywająca siebie na nowo Metallica. Najlepsza rzecz jaką zrobili od czasów The Black Album? Zdecydowanie;” The Guardian: „Metallica wypuściła właśnie swoją najlepszą płytę od 25 lat;” NME: „Metallica pozostała tak samo żywa i innowacyjna;” San Jose Mercury News:  „Metallica ponownie dałą nam album, który odzwierciedla i podkreśla nastroje milionów;” oraz wiele innych.

Sept. 4, 2017     –    Amsterdam, Netherlands  –  Ziggo Dome

Sept. 6, 2017     –    Amsterdam, Netherlands  –  Ziggo Dome

Sept. 8, 2017     –    Paris, France  –  AccorHotels Arena

Sept. 10, 2017   –    Paris, France  –  AccorHotels Arena

Sept. 12, 2017   –    Lyon, France  –  Halle Tony Garnier

Sept. 14, 2017   –    Cologne, Germany  –  Lanxess Arena

Sept. 16, 2017   –    Cologne, Germany  –  Lanxess Arena

Oct. 22, 2017     –    London, England, UK  –  The O2 Arena

Oct. 24, 2017     –    London, England, UK  –  The O2 Arena

Oct. 26, 2017     –    Glasgow, Scotland, UK  –  The SSE Hydro

Oct. 28, 2017     –    Manchester, England, UK  –  Manchester Arena

Oct. 30, 2017     –    Birmingham, England, UK  –  Genting Arena

Nov. 1, 2017      –    Antwerp, Belgium  –  Sportpaleis

Nov. 3, 2017      –    Antwerp, Belgium  –  Sportpaleis

Feb. 1, 2018      –    Lisbon, Portugal  –  MEO Arena

Feb. 3, 2018      –    Madrid, Spain  –  Wizink Center

Feb. 5, 2018      –    Madrid, Spain  –  Wizink Center

Feb. 7, 2018      –    Barcelona, Spain  –  Palau Sant Jordi

Feb. 10, 2018    –    Turin, Italy  –  Pala Alpitour

Feb. 12, 2018    –    Bologna, Italy  –  Unipol Arena

Feb. 14, 2018    –    Bologna, Italy  –  Unipol Arena

Feb. 16, 2018    –    Mannheim, Germany  –  SAP Arena

Mar. 27, 2018    –    Herning, Denmark  –  Jyske Bank Boxen

Mar. 29, 2018    –    Hamburg, Germany  –  Barclaycard Arena

Mar. 31, 2018    –    Vienna, Austria  –  Wiener Stadthalle

April 2, 2018      –    Prague, Czech Republic  –  O2 Arena

April 5, 2018      –    Budapest, Hungary  –  Sports Arena

April 7, 2018      –    Stuttgart, Germany  –  Schleyerhalle

April 9, 2018      –    Stuttgart, Germany  –  Schleyerhalle

April 11, 2018    –    Geneva, Switzerland  –  Palexpo

April 26, 208      –    Munich, Germany  –  Olympiahalle

April 28, 2018    –    Kraków, Poland  –  TAURON Arena Kraków

April 30, 2018    –    Leipzig, Germany  –  Leipzig Arena

May 2, 2018      –    Oslo, Norway  –  Telenor Arena

May 5, 2018      –    Stockholm, Sweden  –  Ericsson Globe

May 7, 2018      –    Stockholm, Sweden  –  Ericsson Globe

May 9, 2018      –    Helsinki, Finland  –  Hartwall Arena

May 11, 2018    –    Helsinki, Finland  –  Hartwall Arena

###

O METALLICE

Metallikę założyli w 1981 roku perkusista Lars Ulrich i gitarzysta/wokalista Jamesa Hetfield. Z czasem zespół okazał się komercyjnym sukcesem, i urósł do rangi jednego z najbardziej wpływowych zespołów rockowych w historii, ze 110 milionami sprzedanych albumów na całym świecie i dając koncerty na dosłownie wszystkich siedmiu kontynentach. Zdobyli kilka multi platynowych albumów, wliczając w to Metallikę z 1991 roku (powszechnie znaną jako The Black Album) sprzedaną w niemalże 17 milionach kopii w samych Stanach Zjednoczonych, czyniąc go najlepiej sprzedającym się albumem w historii Soundscan. Metallica zdobyła również liczne nagrody, wliczając w to 9 statuetek Grammy, dwie American Music Awards i kilka MTV Video Music Awards. Zespół został również wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame and Museum in 2009. W grudniu 2013 roku Metallica przeszła do historii podczas niespotykanego koncertu który odbył się na Antarktydzie, uzyskując tym samym tytuł pierwszego zespołu, który zagrał koncerty na wszystkich siedmiu kontynentach w ciągu jednego roku i zapewniając sobie wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.

O KVELERTAK

Powstały w Stavanger w Norwegii Kvelertak – topowy zespół – może pochwalić się wieloma nagrodami, między innymi czterema odpowiednikami nagród Grammy, norweskimi Spellemann Awards. Do tej pory wydali trzy albumy. Ich ostatni LP, Nattesferd, zobyło tytuł “Most Anticipated” od Rolling Stone, Stereogum i Consequence of Sound doprowadzając do jego wydania w maju 2016 roku i szybko stając się jednym z najlepiej rozpoznawalnych albumów roku.  Stereogum uhonorowało Nattesferd numerem 16 na ich liście “50 Best Albums Of 2016 So Far” opisując go jako: “…radosne zaproszenie do zupełnie innego świata”, a Rolling Stone opisał ich w zestawieniu “Best Metal Records of 2016 So Far” jako: “…Kvelertak stał się jednym z najistotniejszych zespołów heavy-metalowych ostatnich lat”.

Metallica

28 kwietnia 2018, TAURON Arena Kraków

Bilety wejdą do ogólnej sprzedaży 24 marca o godzinie 10:00 na LiveNation.pl.

UWAGA!

Bilety na ten koncert są spersonalizowane. Oznacza to, że podczas składania zamówienia należy obowiązkowo podać imię i nazwisko każdego uczestnika.

Imię i nazwisko każdego z uczestników koncertu zostanie wydrukowane na bilecie.

Bilety będą sprawdzane przy wejściu na koncert, aby porównać, czy dane zamieszczone na bilecie odpowiadają danym zawartym w dokumencie tożsamości uczestnika. Zmiana danych uczestnika koncertu będzie niemożliwa.

Na to wydarzenie obowiązuje limit 4 biletów (2 dla Metclub Presale) na klienta co oznacza, że jedna osoba może kupić wyłącznie nie więcej niż 4 bilety (2 dla Metclub Presale) (w jednym zamówieniu lub w większej ilości zamówień).

W przypadku zakupu przez jedną osobę ilości przekraczającej ustanowiony limit, Organizator zastrzega sobie prawo do anulowania wszystkich zakupionych biletów na podstawie Regulaminu Uczestnictwa w Imprezie.