Ten wieczór fani zespołu z pewnością zapamiętają na długo!

„Rewelacja”,  „koncert mega”, „Najlepsi jak zawsze!”, „I właśnie dla takich chwil warto żyć!” – to tylko niektóre z opinii, które pojawiły na Facebooku TAURON Areny Kraków po sobotnim (28 kwietnia) koncercie zespołu Metallica. Fani, którzy po brzegi wypełnili największą arenę w Polsce pokazali jak bardzo kochają swój ulubiony zespół! A muzycy przygotowali im niespodziankę – basista Robert Trujillo zaśpiewał jeden z najbardziej znanych utworów polskiego zespołu Dżem – „Wehikuł czasu”.

fot. Michał Młynarczyk

Przed koncertem Metallica wsparła Federację Polskich Banków Żywności – organizację, która ratuje dobre jedzenie przed zmarnowaniem i zapewnia pomoc żywnościową potrzebującym w całej Polsce.  Muzycy przekazali Federacji czek na kwotę 80 tys. zł.

Zespół Metallica wystąpił w TAURON Arenie Kraków w ramach trasy WorldWired promującej najnowszy album zespołu Metallica Hardwired… To Self-Destruct.  Jako support wystąpił norweski zespół Kvelertak.

Fani usłyszeli 18 utworów zespołu z albumów: Kill ‘Em All (2), Ride the Lightning (3), Master of Puppets (1), …And Justice for All (1), Metallica (3), Garage Inc. (1), Hardwired…To Self-Destruct (7).

Dodatkowe informacje o koncercie są dostępne m.in. na stronie zespołu: www.metallica.com.

Organizatorem wydarzenia było Live Nation (www.livenation.pl).

fot. RedRockS

O METALLICE

Metallikę założyli w 1981 roku perkusista Lars Ulrich i gitarzysta/wokalista Jamesa Hetfield. Z czasem zespół okazał się komercyjnym sukcesem, i urósł do rangi jednego z najbardziej wpływowych zespołów rockowych w historii, ze 110 milionami sprzedanych albumów na całym świecie i dając koncerty na dosłownie wszystkich siedmiu kontynentach. Zdobyli kilka multi platynowych albumów, wliczając w to Metallikę z 1991 roku (powszechnie znaną jako The Black Album) sprzedaną w niemalże 17 milionach kopii w samych Stanach Zjednoczonych, czyniąc go najlepiej sprzedającym się albumem w historii Soundscan. Metallica zdobyła również liczne nagrody, wliczając w to 9 statuetek Grammy, dwie American Music Awards i kilka MTV Video Music Awards. Zespół został również wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame and Museum in 2009. W grudniu 2013 roku Metallica przeszła do historii podczas niespotykanego koncertu który odbył się na Antarktydzie, uzyskując tym samym tytuł pierwszego zespołu, który zagrał koncerty na wszystkich siedmiu kontynentach w ciągu jednego roku i zapewniając sobie wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.

O KVELERTAK

Powstały w Stavanger w Norwegii Kvelertak – topowy zespół – może pochwalić się wieloma nagrodami, między innymi czterema odpowiednikami nagród Grammy, norweskimi Spellemann Awards. Do tej pory wydali trzy albumy. Ich ostatni LP, Nattesferd, zobyło tytuł “Most Anticipated” od Rolling Stone, Stereogum i Consequence of Sounddoprowadzając do jego wydania w maju 2016 roku i szybko stając się jednym z najlepiej rozpoznawalnych albumów roku.  Stereogum uhonorowało Nattesferd numerem 16 na ich liście “50 Best Albums Of 2016 So Far” opisując go jako: “…radosne zaproszenie do zupełnie innego świata”, a Rolling Stone opisał ich w zestawieniu “Best Metal Records of 2016 So Far” jako: “…Kvelertak stał się jednym z najistotniejszych zespołów heavy-metalowych ostatnich lat”.