Wielkie odliczanie czas zacząć! 8 grudnia na płycie TAURON Areny Kraków odbyła się druga konferencja prasowa przed Mistrzostwami Świata SuperEnduro w Krakowie.

Już niewiele ponad 24 godziny dzielą nas od inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata najbardziej zaciętej rywalizacji w świecie motocykli. Mowa oczywiście o Super Enduro, dyscyplinie, która od lat rozpala serca tych, w których  żyłach płynie benzyna, ale nie tylko. Widowiskowe zmagania i ostra walka do samego końca, to coś, czego na pewno nie zabraknie w Krakowie. Dodatkowo atmosferę oczekiwania podkręca fakt, że przed paroma dniami powrót ze sportowej emerytury ogłosił 6-krotny Mistrz Świata, Tadeusz Błażusiak, który przed rokiem w imponującym stylu żegnał się z kibicami właśnie w stolicy Małopolski.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne TUTAJ.

Spotkanie z przedstawicielami mediów poprowadził Tomasz Dryła, dziennikarz NC+ i komentator imprezy. Gośćmi byli zarówno sportowcy, jak i organizatorzy, a także oficjele. Katarzyna Fiedorowicz-Razmus, rzecznik prasowy Agencji Rozwoju Miasta, powiedziała, że bardzo się cieszy, że ponownie pod dachem TAURON Areny Kraków do walki stanie Tadek Błażusiak, który podobnie jak rok temu zapewni kibicom niesamowitą ilość emocji – co do tego nie ma żadnych wątpliwości!

Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej Miasta Kraków, Krzysztof Kowal podkreślił, że właśnie dzięki takim imprezom motorsport w Krakowie się rozwija, coraz więcej osób jest zainteresowanych uprawianiem dyscyplin motocyklowych i ma nadzieję, że taka tendencja utrzyma się na dłużej, a Mistrzostwa Świata SuperEnduro będą cyklicznym wydarzeniem odbywającym się właśnie w grodzie Kraka.

Tomasz Gagat, promotor Mistrzostw Świata Super Enduro w Polsce, zapytany o rekordy, odpowiedział, że obecność zawodów w Krakowie sprzyja biciu rekordów. W roku 2016 padł rekord frekwencji, gdy zmagania na trybunach z zapartym tchem śledziło ponad 13 tysięcy osób! Ten rok również będzie rekordowy ze względu na liczbę zawodników, którzy pojawią się na starcie. Łącznie w akcji zobaczymy 79 jeźdźców, reprezentujących 22 kraje z całego świata – tak licznej obsady riderów jeszcze w historii nie było! Warto także nadmienić, że na liście startowej znalazły się wszystkie najważniejsze nazwiska z branży ekstremalnych wyścigów motocyklowych, co rzecz jasna gwarantuje emocje do samego końca i niesamowicie spektakularną jazdę. Swoistą „wisienką na rekordowym torcie” jest także tempo prac nad torem na TAURON Arenie Kraków – na wybudowanie całej trasy ekipa techniczna miała zaledwie 2 dni!

Patron honorowy imprezy, jedyny polski zwycięzca rajdu Dakar, Rafał Sonik nawiązał do tego, że wyjątkowość i piękno SuperEnduro polega na tym, że widzowie mogą z bardzo bliskiej odległości doświadczyć tej niezwykłej i elektryzującej atmosfery, charakterystycznej dla tej dyscypliny, czyli wprost przeciwnie jak to ma miejsce podczas najtrudniejszego rajdu terenowego na świecie, gdzie zawodnicy pozostawieni są sami sobie i muszą polegać tylko na własnych umiejętnościach oraz pozbawieni są jakże cennego wsparcia ze strony kibiców.

W ostatniej chwili do konferencji dołączył Alex Salvini. W tym roku Mistrz Świata klasycznego Enduro po raz pierwszy w karierze wystartuje w SuperEnduro. Włoski zawodnik nie może doczekać się rywalizacji i wie, że będzie bardzo ciężko w starciu z taks silną stawką, co jeszcze bardziej motywuje go do tego, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Zmagania najlepszych na świecie, to nie jedyne wyścigi, które przyprawią o szybsze bicie serca w sobotę. W specjalnie zorganizowanym KIDS RACE będzie można zobaczyć najmłodszych adeptów motorsportu. Łącznie w KIDS RACE wystąpią 24 dzieciaki, podzielone na 3 klasy, na motocyklach o dwóch pojemnościach (50cc i 65cc), a głównym sponsorem tego wyścigu jest sklep ATM-MOTOCYKLE z Krakowa. Obecność obowiązkowa!

Więcej informacji: www.super-enduro.com.pl

Bilety: http://bit.ly/biletySuperEnduro

Facebook: https://www.facebook.com/superenduro.poland/