Spotkanie Młodzi i Miłosierdzie po raz drugi odbył się w TAURON Arenie Kraków

Wydarzenie było odpowiedzią na potrzebę wspólnych spotkań młodych ludzi, które dają doświadczenie żywej wiary i poczucie wspólnoty z rówieśnikami. 28 marca (wtorek) w TAURON Arenie Kraków spotkali się uczniowie gimnazjów, a  środe (29 marca)  uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Wolność i pełnia szczęścia

Projekt M&M2 jest spotkaniem, w czasie którego poruszana jest tematyka religijna, ma też na celu pobudzanie wrażliwości na piękno kultury i sztuki, kształtowanie postawy mądrych wyborów i odpowiedzialnego życia.

Pierwsza odsłona M&M przygotowana była jako oficjalne obchody nadzwyczajnego roku jubileuszowego dla młodych ludzi z miasta Krakowa. Odbyła się kilka miesięcy przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Zaskakująca popularność wydarzenia, budujące opinie a nade wszystko ogrom świadectw przemian skłoniły organizatorów do przygotowania podobnego spotkania po raz kolejny. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była wolność płynąca z krzyża Chrystusa, która uwalnia każdego człowieka do życia w pełni szczęścia.

Gośćmi spotkania byli: mim – Ireneusz Krosny raper TAU oraz zespół niemaGOtu.

Organizatorem spotkania była Archidiecezja Krakowska przy wykonawczym wsparciu Sekretariatu Nowej Ewangelizacji pod przewodnictwem biskupa Rysia.

 

Strona wydarzenia: http://mlodziimilosierdzie.pl/, www.facebook.com/mlodziimilosierdzie/.