Rekolekcje dla młodzieży po raz drugi odbędą się w TAURON Arenie Kraków

28-29 marca 2017 r.

godz. 10:00-14:30

Projekt Młodzi i Miłosierdzie 2 to spotkanie dla młodych osób z Krakowa i okolic stanowiące kontynuację projektu z 2016 roku. Wydarzenie jest odpowiedzią na potrzebę wspólnych spotkań młodych ludzi, które dają doświadczenie żywej wiary i poczucie wspólnoty z rówieśnikami.

16386852_693030747545779_4848506836382811369_n

Projekt M&M2 jest spotkaniem, w czasie którego poruszana jest tematyka religijna, ma też na celu pobudzanie wrażliwości na piękno kultury i sztuki, kształtowanie postawy mądrych wyborów i odpowiedzialnego życia.

Wolność i pełnia szczęścia

Pierwsza odsłona M&M przygotowana była jako oficjalne obchody nadzwyczajnego roku jubileuszowego dla młodych ludzi z miasta Krakowa. Odbyła się kilka miesięcy przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Zaskakująca popularność wydarzenia, budujące opinie a nade wszystko ogrom świadectw przemian skłoniły organizatorów do przygotowania podobnego spotkania po raz kolejny. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie wolność płynąca z krzyża Chrystusa, która uwalnia każdego człowieka do życia w pełni szczęścia.

Wśród zaproszonych gości będzie m.in. Ireneusz Krosny – najbardziej znany mim w Polsce, który ma na swoim koncie występy nie tylko w kraju i Europie, ale wielu miejscach na świecie. W pierwszej części spotkania młodzi będa też mogli zobaczyć specjalnie przygotowaną na tę okazję etiudę Teatru Cieni. Uczestników podobnie jak w roku ubiegłym pozdrowi Papież Franciszek.

Zobacz i doświadcz

Wydarzenie będzie wpisane w symbolikę i treść duchową Wielkiego Postu. Organizatorzy Zachęcają aby Projekt M&M2 stał się niepowtarzalną okazją do rozszerzenia propozycji rekolekcji wielkopostnych. Podobnie jak w ubiegłym roku, i tegoroczne spotkanie podzielone zostanie na dwie części: „zobacz” i „doświadcz”, podczas których uczestnicy najpierw będą mogli zobaczyć jak wygląda spotkanie z żywym Jezusem, a następnie sami wziąć udział w takim spotkaniu.

Warto wiedzieć

Wydarzenie odbędzie się 28 i 29 marca 2017 roku w TAURON Arenie Kraków. W godz. 10:00-14:30.

28 marca (wtorek) odbędzie się spotkanie dla szkół gimnazjalnych.

29 marca (środa) odbędzie się spotkanie dla szkół ponadgimnazjalnych.

Informacje o zapisach są dostępne TUTAJ.

Regulamin uczestnictwa w projekcie M&M2 jest dostępny TUTAJ.

Głównym Organizatorem wydarzenia jest Archidiecezja Krakowska.

Strona wydarzenia: http://mlodziimilosierdzie.pl/, www.facebook.com/mlodziimilosierdzie/.