9 kwietnia 2016 r.

godz. 13:00 i 18:30

Zapierające dech w piersiach pokazy kaskaderskie i podniebne akrobacje kolosalnych pojazdów, które zaprzeczają prawom fizyki wracają do Polski! 9 kwietnia w TAURON Arenie Kraków odbędzie się show Monster X Tour 2016. Nie może na nim zabraknąć żadnego miłośnika czterech kółek!

W samych Stanach Zjednoczonych monster trucki podziwia blisko 700 tysięcy widzów podczas 80 show rocznie! Na niesamowitych pokazach w Krakowie, Łodzi i Gdańsku każdy na własne oczy będzie się mógł przekonać, że nie straszne im żadne przeszkody. W programie dziesiątki miażdżonych aut, zaciekła rywalizacja, ekstremalne wyścigi i zawody freestyle! Oprócz Monster Trucków emocjonujące podniebne akrobacje zaprezentują także motocyklowi kaskaderzy z FMX Stunt Riders!

Przed głównym show organizatorzy przygotowują Pit Party. Każdy, kto kupi bilet Gold będzie miał okazję podziwiać z bliska kultowe ciężarówki w parku maszyn. To doskonała okazja dla wszystkich fanów motoryzacji do zapoznania się z budową ogromnych pojazdów, zrobienia sobie zdjęcia przy ponad 1,5 metrowych oponach, zdobycia autografów zawodników, i porozmawiania z mechanikami odpowiedzialnymi za ich sprawne funkcjonowanie.

Gigantyczne samochody

Pierwszy monster truck powstał w 1974 roku – jego konstruktor Bob Chandler zbudował go na bazie swojego pick-upa F-250 i nazwał BIGFOOT. W ciągu kilku lat auto stało się sławne w całych Stanach, a sam Chandler znalazł wielu naśladowców, którzy podobnie jak on, zajęli się konstruowaniem aut-gigantów. Od połowy lat 80. zaczęto organizować zawody i pokazy monster trucków w całej Ameryce.

Dzisiejsze monster trucki różnią się zdecydowanie od swoich „przodków” – są szybsze, wytrzymalsze, a ich konstrukcja znacznie bardziej skomplikowana. Najistotniejsze jest bezpieczeństwo kierowców – pokazy należą do ryzykownych, wywrotki i kraksy zdarzają się dość często – dlatego każde auto musi być wyposażone, na wzór samochodów wyścigowych, w klatkę bezpieczeństwa chroniącą kabinę przed zmiażdżeniem. Natomiast napędzane metanolem silniki tych potężnych pojazdów, osiągające do 1,5 tysiąca koni mechanicznych mocy, umożliwiają kierowcom wykonywanie widowiskowych akrobacji, które gwarantują niesamowite wrażenia i ekstremalne emocje dla publiczności!

Zawody monster trucków są w Stanach Zjednoczonych nazywane „wrestlingiem sportów motorowych”, co świadczy o ich ogromnej i niesłabnącej już od trzech dekad popularności. Mimo, że w Europie zagościły zdecydowanie później, publiczność Starego Kontynentu zdążyła już je pokochać!

 

TAURON Arena Kraków

9 kwietnia 2016 r.

Show godz. 13:00 i 18:30

Pit Party godz. 11:00-12:30 oraz 16:30-18:00

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie organizatora: www.makroconcert.pl.

Bilety można kupić m.in. za pośrednictwem portalu www.eventim.pl.