Inauguracja motocyklowych Mistrzostw Świata Super Enduro po raz trzeci w TAURON Arenie Kraków

8 grudnia 2018 r. (sobota)

godz. 16:00 – otwarcie bram

godz. 18:00 – ceremonia otwarcia

Informacje o pakietach VIP TAURON Areny Kraków są dostępne TUTAJ.

Agencja Sport UP ma przyjemność zaprezentować kolejną trzecią odsłonę Mistrzostw Świata Super Enduro, które odbędą się 8 grudnia 2018 r. w TAURON Arenie Kraków.

8 grudnia będzie wieczorem pełnym niezapomnianych wrażeń oraz niespodziewanych zwrotów akcji. To właśnie wtedy sześciokrotny Mistrz Świata – Tadeusz Błażusiak powróci w rodzinne strony, aby zmierzyć się ze swoimi największymi rywalami. Na bramce startowej obok najbardziej utytułowanego zawodnika naszego kraju staną m.in. obecny Mistrz Ameryki EnduroCross – Colton Haaker, zeszłoroczny Mistrz Świata SuperEnduro – Cody Webb czy pierwszy w historii zwycięzca prestiżowej serii zawodów World Enduro Super Series – Billy Bolt. W walce o pierwsze zwycięstwo klasy PRESTIGE w sezonie 2019 nie zabraknie również pozostałych, czołowych zawodników tej wymagającej dyscypliny, a wśród nich trzech kolejnych reprezentantów naszego kraju: Emil Juszczak, Grzegorz Kargul oraz Sywester Jędrzejczyk.

Lista startowa klasy JUNIOR napawać będzie wszystkich biało-czerwonych kibiców dumą i optymizmem – wystartuje w niej aż sześciu młodych, utalentowanych Polaków – Dominik Olszowy, Oskar Kaczmarczyk, Kacper Panek, Maciej Wickowski, Piotr Potasiewicz oraz Aleksander Gotkowski.

Zacięta rywalizacja na niesamowicie wymagającym, a zarazem widowiskowym torze, uzupełniona zostanie szeregiem atrakcji dodatkowych, w skład których wejdzie m.in. emocjonujący wyścig dzieci oraz hipnotyzujące dance&fire show.

Kibicuj naszym! Gwarantowana ogromna dawka adrenaliny oraz emocji na najwyższym światowym poziomie.

Patronem honorowym wydarzenia jest zwycięzca Rajdu Dakar 2015 – Rafał Sonik.

Mistrzostwa „od kuchni”

Zanim rozpoczną się Mistrzostwa kibice będą mieli szansę zajrzenia za kulisy imprezy i obejrzeć oficjalne treningi (w godzinach 11:00-15:00). – Zaplanuj dzień wypełniony po brzegi warkotem silników i zobacz jak przygotowują się do startu najlepsi, światowi zawodnicy poza kamerami i blaskiem fleszy. Oglądaj z najlepszego sektora jak po raz pierwszy testują przeszkody, wybierają najlepsze linie przejazdu i ścierają się na torze z głodnymi zwycięstwa rywalami – zachęcają organizatorzy. Zupełną nowością będzie możliwość wejścia na zaplecze motocyklowych Mistrzostw Świata i obejrzenia przygotowań teamów fabrycznych do startu.

Na treningi oraz na wstęp na paddock obowiązują dodatkowe bilety (ich pula jest ograniczona).

Plan toru

Tor,  na którym najlepsi zawodnicy globu walczyć będą o tytuł mistrzowski, zaprojektowany został z myślą o trudnych technicznie i bardzo wymagających kondycyjnie odcinkach oraz o efektownych i weryfikujących wszechstronność zawodników przeszkodach. Umieszczono na nim klasyczne sekcje superenduro oraz szybkie sekcje supercrossowe.

Pierwszą przeszkodą z jaką zmierzą się zawodnicy będzie 2-metrowa pryzma. Zaraz potem czeka ich odcinek rytmicznych whoopsów, zakończony ostrym zakrętem – utrzymanie prędkości będzie tu nie lada wyzwaniem. Na torze nie zabraknie również dużych skoków, przeszkód wybudowanych z opon i betonowych rur oraz wielkich bali, rozłożonych na dwóch zakrętach, tworzących długą i wymagającą sekcję.

Całkowitą nowością będzie odcinek nieregularnych muld, który może nieźle wytrącić z rytmu i równowagi! Koordynację i siłę uczestników przetestują składający się z ogromnych głazów, 18-metrowy rock garden oraz wisienka na torcie, czyli drewniany Matrix, przeszkoda z której słynie krakowska edycja cyklu Mistrzostw Świata SuperEnduro, w tym roku ułożona w napis ENDURO.

Harmonogram wydarzenia

godz. 16:00 – drzwi otwarte 

godz. 16:30 – 17:30 – sesja autografów z zawodnikami 

godz. 17:30 – pierwszy wyścig pucharu Europy

godz. 17:55 – oficjalne odliczanie

godz. 18:00 – ceremonia otwarcia, prezentacja zawodników

18:20 – Wyścig Super Pole klasy Prestige

godz. 18:25 – rozpoczęcie wyścigów klasy Junior oraz Prestige 

godz. 19:05 – wyścig KIDS RACE

godz. 19:15 – drugi finał Pucharu Europy

godz. 19:25 – przerwa 

godz. 19:45 – pokaz Fire & Dance 

godz. 19:48 – wyścigi klasy Junior, Prestige oraz Pucharu Europy 

godz. 20:55 – dekoracja zwycięzców

Wejście do obiektu: nr 1, 2, 3.

Informacje o biletach

Bilety są już dostępne na  www.eventim.pl.

W tym roku dostępne były także bilety na sesje treningowe, które odbędą się w godz. 11:00-15:00 oraz bilety paddock (strefa zawodników)  w Małej Hali TAURON Areny Kraków – wstęp od godz. 16:00.

Uwaga! Biletu na sesje treningowe i paddock są ważne wyłącznie z biletem na imprezę główną.

W dniu wydarzenia kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 11:00, kasa nr 2 (Groupon) od godz. 16:00.

Kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) będzie czynna od godz. 16:00.

Informacje o pakietach VIP TAURON Areny Kraków są dostępne TUTAJ.

WARTO WIEDZIEĆ

Regulamin imprezy jest dostępny TUTAJ.

Więcej informacji: www.super-enduro.com.pl

https://www.facebook.com/superenduro.poland/

Organizator: Agencja SPORT UP

www.facebook.com/sportupagencja/

RESTAURACJA I PUNKTY GASTRONOMICZNE

W dniu wydarzenia SERDECZNIE ZAPRASZAMY do skorzystania z oferty restauracji na poziomie B (między sektorami B2 i B3); windy nr 4 i 7. Restauracja północna będzie czynna od otwarcia bram.

Uwaga! W dniu wydarzenia czynna będzie również restauracja południowa (na poziomie B), w jej ofercie będą m.in. pizza i kanapki z pastrami.

Podczas przedstawień zapraszamy także do punktów gastronomicznych na poziomie A i C, w ofercie których są przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniu wydarzenia,  od godz. 14:00, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. Ofertę gastronomiczną przygotowuje firma Arena Catering.

SZATNIE

W dniu wydarzenia w obiekcie czynne będą szatnie na poziomie A. Szatnia jest płatna 3 zł, przechowanie bagażu 10 zł. Płatność wyłącznie gotówką. Zasady korzystania z szatni są dostępne TUTAJ.

PARKING

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona. Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ.

Informacje o parkingu i sprzedaży biletów przez internet na 8 grudnia są dostępne TUTAJ.

W dniu wydarzenia górna płyta parkingu zewnętrznego będzie otwarta od godz. 11:00, parking podziemny zostanie otwarty o godz. 15:00.

Sprzedaż biletów przez internet kończy się minimum 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Parking dla osób z wjazdówkami na parking VIP będzie czynny od otwarcia bram.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie  www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.