25 lutego (sobota) w TAURON Arenie Kraków odbyła się światowa prapremiera musicalu „Karol” – pierwszego polskiego musicalu o życiu Świętego Jana Pawła II. Publiczność obejrzała niezwykły spektakl taneczny, aktorski i wokalny, stworzony na podstawie biografii Karola Wojtyły. W postać Papieża wcielił się znakomity polski aktor śpiewający – Jacek Kawalec.

W obsadzie musicalu znaleźli się także: Anna Wyszkoni, Piotr i Wojciech Cugowscy w roli przyjaciół Karola Wojtyły, Edyta Geppert jako narrator, a także Barbara Gąsienica–Giewont jako matka przyszłego papieża.

Musical „Karol” to widowisko utrzymane w konwencji muzyki współczesnej. Reżyserem spektaklu jest Krzysztof Korwin-Piotrowski, kierownik artystyczny Gliwickiego Teatru Muzycznego, jednej z najlepszych scen musicalowych w Polsce. Muzykę do musicalu napisał Filip Siejka, warszawski kompozytor, autor przebojów takich artystów jak Natalia Kukulska, Michał Bajor czy zespołów Perfect. Za stronę wokalną „Karola” odpowiada z kolei Katarzyna „Puma” Piasecka – piosenkarka, pianistka, kompozytorka, stypendystka Berklee College of Music w Bostonie w Stanach Zjednoczonych.

– Musical „Karol” to połączenie znakomitej, współczesnej muzyki, spektakularnej choreografii i widowiskowych multimediów. Za pomocą takich środków wyrazu opowiadamy o życiu Karola Wojtyły, od czasów jego dzieciństwa do śmierci 2 kwietnia 2005 roku. Przedstawiana przez nas historia bywa zabawna, pogodna i pełna ciepła, ale bywa też dramatyczna, wzruszająca, nostalgiczna, chwytająca za serce. Tak jak biografia Jana Pawła II, fabuła musicalu pełna jest zaskakujących zwrotów akcji i nieoczekiwanych zdarzeń, które sprawiają, że spektakl trzyma widza w napięciu od początku do końca. Musical daje wiele okazji, by się śmiać, ale i płakać ze wzruszenia – przekonuje Michał Kaczmarczyk, autor scenariusza i tekstów piosenek do musicalu „Karol”.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.musical-karol.pl.