To będzie wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów muzyki filmowej. 29 kwietnia w TAURON Arenie Kraków podczas Superheroes in concert będą mogli posłuchać ulubionych hitów z filmów o superbohaterach. Muzyce w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej towarzyszyć będą pokazy tańca na futurystycznych podłogach LED. Podczas koncertu, po raz pierwszy na świecie, widzowie wejdą w świat wirtualny ze swoimi ulubionymi superbohaterami.

O przygotowaniach do premiery widowiska jego twórcy opowiadali podczas czwartkowej (3 marca) konferencji prasowej, która odbyła się w TAURON Arenie Kraków. Wzięli w niej udział m.in. Krzysztof Bober z Fundacji Plateaux, pomysłodawca i główny organizator wydarzenia, Marcin Klejdysz – Dyrektor Generalny Orkiestry Akademii Beethovenowskiej oraz Bartek Wójcik – finalista programu You Can Dance. Po prostu tańcz! Odpowiedzialny za choreografię i taneczną oprawę koncertu.

17036702_1346803058714690_765631219_o17101344_1346803265381336_1970966589_o

Kraków rozkochany w muzyce filmowej

– Do tej pory nie zdarzyło się, aby muzyka z wybranych przez nas filmów była prezentowana podczas jednego koncertu – mówił podczas konferencji Krzysztof Bober z Fundacji Plateaux. – W TAURON Arenie Kraków zabrzmią motywy przewodnie z takich filmów jak: Amazing Spider-Man, Batman vs Superman, Iron Man, Captain America: Civil War, Thor: The Dark World, Incredible Hulk, The Avengers, The Dark Knight Rises autorstwa takich muzycznych geniuszy muzyki filmowej jak: Hans Zimmer, Alan Silvestri, James Horner, Ramin Djawadi czy Brian Tyler – wymieniał.

Krzysztof Bober opowiadał również, o tym czym organizatorzy kierowali się wybierając miejsca koncertów. – Z jednej strony było dla nas jasne, że musimy dotrzeć do osób, które słuchają muzyki filmowej, a publiczność krakowska należy do jednej z najbardziej rozkochanych w muzyce filmowej. Z drugiej strony chcieliśmy zaprezentować to widowisko w pełnej krasie, a więc w obiektach, które technicznie spełniają nasze oczekiwania. Chcemy współpracować z takimi miejscami, które są otwarte na nowości, stąd nasza obecność w TAURON Arenie Kraków.

Znakomita orkiestra

Utwory zdobywców Oscarów® i nagród Grammy wykona znakomita Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, która pod czujnym okiem państwa Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich staje się jedną z najlepszych wizytówek polskiej symfoniki (należy choćby wspomnieć niedawną, zakończoną sukcesem trasę koncertową po Chinach).

Orkiestrę poprowadzi pasjonat muzyki filmowej, maestro Maciej Sztor. Partie wokalne utworów zaśpiewają wokalistki zespołu Dikanda – posiadająca wyjątkowy, orientalny głos Anna Witczak oraz Katarzyna Bogusz, właścicielka głosu pełnego emocjonalnego ładunku. Wspólnie występowały dotąd zarówno w Europie, jak i USA czy Indiach.

Futurystyczny taniec

Ważny element koncertu jakim jest taniec, również będzie wykonywany na żywo – i to na futurystycznych podłogach LED rozmieszczonych po bokach głównej orkiestrowej sceny.

Bartek Wójcik, znany m.in. z programu You Can Dance – po prostu tańcz!, wraz z grupą tancerzy opowiedzą historie Spider-Mana, Batmana, Hulka czy Kapitana Ameryki. W scenach romantycznych Bartkowi towarzyszyć będzie Julia Adamczyk, szerzej znana publiczności również z YCD.

Całość widzowie będą mogli obserwować na wielkim ekranie rozstawionym tuż za orkiestrą – co da każdemu z uczestników koncertu komfort udziału niezależnie od miejsca, na którym będzie siedział.

Widzowie w wirtualnym świecie

Po raz pierwszy na świecie podczas koncertu będziecie mogli też wejść w świat wirtualny z superbohaterami – postaciami Iron Mana czy Spider-Mana. Wystarczy własny smartfon i gogle VR (które zapewniają organizatorzy), by w trakcie wydarzenia przenieść się tam, gdzie odczuwa się więcej i intensywniej – cały czas słuchając wykonywanej na żywo rewelacyjnej muzyki.

Informacje o tym jaki modele telefonu zapewnią widzom najlepszą jakość obrazu są dostępne na stronie: http://superheroes.pl/#faq.

Warto wiedzieć

Tych, którzy nie mogą doczekać się udziału w koncercie zapraszamy do wysłuchania przygotowanej przez organizatorów koncertowej playlisty dostępnej pod linkiem (Spotify: http://bit.ly/2hzbpVC), prezentującej większość tematów, które będzie można usłyszeć podczas superbohaterskiego wieczoru.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Plateaux.

Kto jest kim w Superheroes in concert?

Strona www: www.superheroes.pl

Facebook: www.facebook.com/Superheroesinconcert/

Youtube: www.youtube.com/channel/UCtwN7XWYl3JHIqlzejy9QjA

Spotify: http://bit.ly/2hzbpVC

BILETY do nabycia na www.eventim.pl oraz punktach sprzedaży Eventim, w tym także w sklepach Empik, Saturn i Media Markt. Ceny biletów: 99zł – 279zł.

Link do biletów: www.eventim.pl/superheroes-in-concert.

fot. krakow.pl/B.Świerzowski