3:2 dla Niemiec w meczu z Serbią i 3:0 dla Rosji w meczu z Belgią takimi wynikami zakończyły się sobotnie (2 września) półfinały LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 rozegrane w TAURON Arenie Kraków. W niedzielę (3 września) w finale mistrzostw Niemcy zagrają z niepokonaną Rosją. Serbia i Belgia powalczą o trzecie miejsce.

Mecz Niemcy – Serbia (3:2)

Mecz Rosja – Belgia (3:0)

NIEZBĘDNIK WIDZA

CEV Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn LOTTO Eurovolley Poland 2017 rozpoczęły się 24 sierpnia (czwartek) i potrwają do 3 września. Mecze fazy grupowej rozgrywane były w czterech Miastach-Gospodarzach: Gdańsku, Szczecinie  Krakowie i Katowicach.

30 sierpnia w Krakowie i Katowicach rozegrane zostały spotkania barażowe pomiędzy drużynami z drugich i trzecich miejsc, odpowiednio w grupach A i C oraz B i D. Zwycięzcy tych meczów spotkali się 31 sierpnia z najlepszymi zespołami fazy grupowej w ćwierćfinałach, które także odbyły się w Krakowie i Katowicach. Faza finałowa rozgrywa się w TAURON Arenie Kraków. W sobotę 2 września odbyły się spotkania półfinałowe. Finał odbędzie się 3 września.

Organizatorami wydarzenia w TAURON Arenie Kraków są: Polski Związek Piłki Siatkowej i Europejska Konfederacja Siatkówki, partnerami: Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

HARMONOGRAM MECZÓW W TAURON ARENIE KRAKÓW

Faza grupowa

24 sierpnia 

Bułgaria – Rosja 0:3

Słowenia – Hiszpania 3:0

26 sierpnia

Rosja – Słowenia 3:0

Bułgaria – Hiszpania 3:0

28 sierpnia

Słowenia – Bułgaria 0:3

Hiszpania – Rosja 0:3

Faza Playoff 

30 sierpnia

Bułgaria – Finlandia 3:1

Polska – Słowenia 0:3

Ćwierćfinały

31 sierpnia

Rosja – Słowenia 3:0

Serbia – Bułgaria 3:0

Półfinały

2 września

Serbia – Niemcy 2:3

Rosja – Belgia 3:0

Finały

3 września (niedziela)

godz. 15:30 – otwarcie bram

godz. 17:30 – Serbia – Belgia

godz. 20:30 – Niemcy – Rosja

Szczegółowy harmonogram wszystkich meczów jest dostępny TUTAJ

BILETY NA WYDARZENIE, REGULAMIN

Informacje o wydarzeniu są dostępne na oficjalnej stronie mistrzostw: www.lottoeurovolley2017.com.

REGULAMIN wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Informacje o biletach są dostępne także na stronie: eBilet.pl www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/.

3 września (niedziela) kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna w godz. 12:00-21:30, kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) w godz. 15:30-20:30.

CATERING PODCZAS WYDARZENIA

3 września goście będą mogli skorzystać z oferty kawiarni znajdującej się w Małej Hali TAURON Areny Kraków oraz strefy cateringowej przed wejściem nr 1 do TAURON Areny Kraków.

3 września wszyscy uczestnicy wydarzenia będą także mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Osoby posiadające bilety na sektory na poziomie A i C aby dotrzeć do restauracji, będą mogły skorzystać z windy nr 7. Restauracja będzie czynna od momentu otwarcia bram.

Cały czas czynne będą także punkty gastronomicznych zlokalizowanych na pozostałych poziomach.

Ofertę gastronomiczną w TAURON Arenie Kraków przygotowuje firma Arena Catering (www.arenacatering.plwww.facebook.com/arenacateringmeta).

PARKING W TAURON ARENIE KRAKÓW

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ.

Informacje o parkingu 3 września są dostępne TUTAJ. W tym dniu parking będzie czynny od godz. 14:00.

DOJAZD DO TAURON ARENY KRAKÓW

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

WZMOCNIENIE KOMUNIKACJI W TRAKCIE MISTRZOSTW

W dniach, w których w TAURON Arenie Kraków organizowane będą mecze około  godz. 22:30–24:00 na liniach tramwajowych 4 i 52 z przystanku „TAURON Arena Kraków Wieczysta” i linii 22 z przystanku „TAURON Arena Kraków Al. Pokoju” w kierunku centrum Krakowa uruchomione zostaną dodatkowe kursy, które łącznie z kursami rozkładowymi będą tworzyły częstotliwość około 15-20 minut.

Ponadto około godz. 22:30–24:00 zostaną uruchomione dodatkowe kursy na linii 128, realizowane z częstotliwością co 40 minut. Do obsługi linii 128 od około godz. 15:00 do ostatnich kursów wieczornych będzie kierowany tabor przegubowy.

Przygotowane zostaną także dodatkowe pojazdy rezerwowe, które w razie potrzeby będą kierowane do obsługi wybranych linii.