10 grudnia 2018 r. (poniedziałek)

godz. 16:00

Parking podziemny TAURON Areny Kraków

Wstęp wolny!

Kraków Street Park to projekt skierowany do osób, które chcą zacząć swoją przygodę lub rozwijać swoje umiejętności w różnych dyscyplinach m.in. jeździe na rolkach, wrotkach, rowerach typu BMX, hulajnogach, longboardach oraz deskorolkach. Projekt będzie realizowany od 10 do 31 grudnia 2018 r. na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków. Za jego realizację odpowiada Łukasz Gawąd. Partnerami projektu są: Miasto Kraków oraz ARM S.A.

Dzień otwarty Kraków Street Park odbędzie się 10 grudnia (poniedziałek) w godz. 16:00-22:00. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. – Wpadajcie ze znajomymi, całymi rodzinami i z kim tylko chcecie, najważniejsze abyście zabrali ze sobą sprzęt, kaski i ochraniacze oraz bardzo, bardzo dużo pozytywnej mocy! – zaprasza Łukasz Gawąd pomysłodawca projektu i promotor sportów miejskich, który od 16 lat jest związany ze sceną deskorolki w Polsce.

Brama Kraków Street Park zostanie otwarta o godz. 16:00. Po części oficjalnej, podczas której o projekcie opowie m.in. jego pomysłodawca Łukasz Gawąd, rozpoczną się zawody które będą miały formę luźnych jam’ów. Na początek hulajnogi i BMX, następnie odbędzie się jam rolkowy a na sam koniec jam deskorolkowy. Będą to zmagania zarówno dla najmłodszych jak i tych starszych pasjonatów sportów miejskich.

Oprawę muzyczną podczas wieczoru zapewni BC24.

Uwaga! Każda osoba która jest niepełnoletnia będzie musiała posiadać ze sobą podpisaną zgodę opiekuna prawnego. Zgoda dotyczy zapoznania się przez opiekuna z regulaminem oraz wyrażenie pisemnej zgody na korzystanie z Kraków Street Park’u w kasku i ochraniaczach lub bez nich.

Link do regulaminu: http://bit.ly/2BOYATm; link do zgody opiekuna prawnego: http://bit.ly/2SrlYvr; oświadczenie użytkownika pełnoletniego: http://bit.ly/2KSaqP7; oświadczenie opiekuna prawnego: http://bit.ly/2zIDvs3; informacja o przetwarzaniu danych osobowych: http://bit.ly/2UaIiv5.

HARMONOGRAM ZAWODÓW

SCOOTER JAM

godz. 16.30

Brak podziału na grupy, każdy może wziąć udział w contest’ach w zależności od posiadanych umiejętności.

10 minutowa rozgrzewka i oswojenie się z przeszkodami. Odbędą się best tricki na poszczególnych przeszkodach na które zawodnicy będą mieli 30 minut.

Dla najlepszych tego dnia do wygrania nagrody od: scootcamp.pl i scootive.pl.

BMX JAM

godz. 17.30

Jam podczas otwarcia zostanie podzielony na dwie części:

Kategoria Junior pod Patronem BMX School do 12 roku życia.

Najmłodsi zmierzą się na mniejszym skateparku w formie 30 sekundowych przejazdów z maksymalnym wykorzystaniem obiektu.

Kategoria Open dla wszystkich chętnych.

Kategoria Open zmierzy się natomiast na specjalnie przygotowanej linii.

Każda z grup będzie walczyć o nagrody ufundowane przez:  bmxlife.pl, BMX School, SKNYPL

ROLKI JAM

godz. 18:30

Podczas otwarcia Street Parku odbędą się 3 konkurencje dla rolkarzy w każdym wieku oraz na każdym poziomie zaawansowania:

Bladecross dla dzieci/dorosłych – polega na jak najszybszym pokonaniu toru przeszkód wydzielonego na skateparku. Wyścig będzie odbywał się w kilkuosobowych grupach (osobno dzieci i dorośli) w zależności od ilości zainteresowanych.

Blade Jam – w tej konkurencji swoje umiejętności zademonstrują najbardziej zaawansowani rolkarze (bez podziału wiekowego).

Jam będzie odbywał się w formie pojedynczych 30 sek. przejazdów każdego z zawodników. Brane pod uwagę będą tricki zakończone lądowaniem, wykorzystywanie elementów skateparku oraz płynność przejazdu.

Sponsorzy: 4Skater – sklep i szkoła rolkowa, Bladeville, Hedonskate.

SKATEBOARDING JAM

godz. 19.30

Przejazdy na czas między pachołkami dla najmłodszych.

FUNBOX BEST TRIK

LONGEST OLLIE

FASTEST RUN NA PĘTLI ROLKOWEJ

Sponosorzy: Skate or Die, BC 24, BEARHDWR.COM, DiP  Ogrodzenia Budowlane.

WARTO WIEDZIEĆ

Kraków Street Park będzie działał na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków (na poziomie 0), w terminie od 10 do 31 grudnia 2018 roku (z wyjątkiem dni, w których w obiekcie odbywać się będą imprezy: 15, 16 grudnia i 18, 19 grudnia).

Z obiektu będzie można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 16:00-22:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 11:00-22:00. Wyjątkiem będą: 24 grudnia i 31 grudnia, wtedy obiekt będzie otwarty w godz. 11:00-16:00.

Wejście na parking znajduje się po północnej stronie areny – przy drodze dojazdowej do Małej Hali.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O ZASADACH KORZYSTANIA Z OBIEKTU ORAZ O CENACH BILETÓW SĄ DOSTĘPNE TUTAJ.

Za realizację projektu odpowiada Łukasz Gawąd.

Partnerami projektu są: Miasto Kraków oraz Agencja Rozwoju Miasta S.A. w Krakowie zarządzająca TAURON Areną Kraków.

Sponsorem skateparku jest Techramps, partnerem branżowym: BEAR HDWR CO.

Patroni medialni: www.krakow.pl, dwutygodnik miejski Kraków.pl i Telewizja Kraków.pl.