Rozpoczęła się zapowiadana budowa postoju dla taksówek przy ul. Lema. Stworzenie nowego miejsca postoju było inicjatywą Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej TAURON Areną Kraków oraz środowiska taksówkarskiego i powstaje przy współpracy z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Dla Agencji Rozwoju Miasta S.A. niezwykle ważne jest to, aby goście, którzy odwiedzają TAURON Arenę Kraków mieli możliwość łatwego i szybkiego dotarcia na wydarzenia. Nowy postój dla taksówek z pewnością będzie miał na to ogromny wpływ, dlatego od początku braliśmy udział w rozmowach dotyczących jego powstania i cieszymy z rozpoczęcia jego budowy – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu ARM S.A.

Parking powstaje przy ul. Lema (między al. Pokoju a TAURON Areną Kraków). Prace potrwają około dwóch tygodni w zależności od warunków atmosferycznych. Budowa (wraz z przygotowaniem projektu) będzie kosztować prawie 120 tys. zł.

Iwona Król, zastępca dyrektora w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu, zaznacza, że już w ubiegłym roku ZIKiT starał się o umieszczenie tej inwestycji w budżecie miasta. – Nie udało się jednak tego zrobić, dlatego przesunęliśmy zaoszczędzone środki z innego zadania na ten cel i realizujemy ją w tym roku – mówi.