1 lipca (niedziela) Deep Purple  wystąpi w TAURON Arenie Kraków w ramach pożegnalnej trasy „The Long Goodbye Tour”. Jako support zagra polska formacja 1ONE. Organizatorem wydarzenia jest Metal Mind Productions.

Zespół 1One na muzycznej scenie zadebiutował w 2012 roku, kiedy to ukazał się debiutancki krążek grupy, „Njoyin”. A już 3 lata później premierę miała kolejna płyta w dyskografii formacji, „Świat świętych krów”, album ten w wersji anglojęzycznej dostępny był również w USA. Na krążku tym gościnnie pojawił się m.in. Paul Gilbert (Mr. Big), a całość nagrana została w Los Angeles.

Zespół obecnie pracuje nad nowym albumem, którego premiera przewidziana jest na wrzesień tego roku, producentem tej płyty jest Ryszard Sygitowicz. Grupa ma już na swoim koncie występy m.in. na Impact Festival, Metal Hammer Festival czy też koncerty u boku Black Label Society. Obecny skład zespołu: Adam Wolski – wokal, Aga Malicka – klawisze, perkusja,  Artur Olkowicz – bass, Piotrek Lekki – gitara, Adrian Łukaszewski- perkusja.

W kwietniu zeszłego roku ukazał się najnowszy, dwudziesty już w dorobku album Deep Purple, „inFinite” i w ramach trasy „The Long Goodbye Tour” promującej ten krążek, zespół dwukrotnie wystąpił w naszym kraju.

Trasa „The Long Goodbye Tour” dobiega końca i muzycy żegnają się ze sceną, będzie więc można ich podziwiać w Polsce już ostatni raz! Deep Purple wielokrotnie odwiedzali nasz kraj, dając wyjątkowe koncerty i wprawiając w zachwyt licznie zgromadzoną publiczność. Ich krakowski występ z pewnością będzie wielkim i wzruszającym wydarzeniem!

Deep Purple to prawdziwy fenomen sceny muzycznej, przez wielu zespół ten uznawany jest za najważniejszą grupę w historii muzyki, która współtworzyła takie gatunki jak heavy metal oraz hard rock. Właśnie Deep Purple został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata. Grupa działa już od prawie 50 lat i ma na swoim koncie ponad 100 mln sprzedanych płyt. Deep Purple wydał 20 płyt studyjnych i liczne albumy koncertowe, a utwór „Smoke On The Water” znalazł się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej.

Warto wiedzieć

Koncert Deep Purple w ramach trasy „The Long Goodbye Tour” odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 1 lipca 2018 r. o godz. 20:00. Bramy zostaną otwarte o godz. 18:30.

Organizatorem wydarzenia jest: Metal Mind Productions.

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

Stojące kat. 1 (płyta) – 210 / 230 zł

Stojące kat. 2 (Golden Circle) – 350 / 370 zł

Siedzące kat. 1 – 295 / 315 zł

Siedzące kat. 2 – 250 / 270 zł

Siedzące kat. 3 – 190 / 210 zł

Bilety jeszcze w sprzedaży na stronach: shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.biletin.pl  oraz w sieci sklepów EMPiK i Media Markt.