SABATON, ACCEPT, TWILIGHT FORCE

To była solidna dawka mocnego rockowego brzmienia. W piątek (3 marca) w TAURON Arenie Kraków wystąpił zespół Sabaton. Koncert szwedzkiej grupy poprzedził występ niemieckiej legendy – zespołu Accept.  Jako support wystąpiła szwedzka formacja Twilight Force.

Organizatorami wydarzenia byli: Knock Out Productions i Galicja Productions.

INFORMACJE O ZESPOŁACH

SABATON

Związki Sabaton z Polską i Polski z Sabaton są mocne i szczególne. Podejmował ich polski minister, współpracowali z potomkiem żołnierza kierującego bitwą pod Wizną, w Warszawie kręcili teledysk, w którym wystąpił słynny aktor Peter Stormare.

Szwedzi niejednokrotnie na swoich płytach poruszali tematy z historii Polski. Nie inaczej jest na wydanym w 2016 roku albumie „The Last Stand”, na którym śpiewają m.in. o bitwie pod Wiedniem, konkretnie o ataku husarii. Sabaton to najfajniejsi nauczyciele historii wśród muzyków. Do tego ponad wszystko ceniący sobie kontakt z fanami.

www.sabaton.net/

https://web.facebook.com/

https://www.youtube.com/watch?v=7jTgkTEDDog

ACCEPT

Jeden z zespołów, które są odpowiedzialne za powstanie i rozwój klasycznego heavy metalu. Z przerwami jest na scenie blisko 40 lat. Powrócili na dobre w 2009 roku, w wielkim stylu. Od tamtej pory Accept parokrotnie gościł w Polsce, dając za każdym razem niesamowite koncerty. W 2015 roku zagrali rewelacyjny koncert w krakowskiej Fabryce.

W 2014 roku w zespole zaszły wielkie zmiany, opuścili go wieloletni muzycy – gitarzysta Herman Frank i perkusista Stefan Schwarzmann. Ich miejsce zajęli znany z Grave Digger i Rebellion gitarzysta Uwe Lulis i blisko o połowę młodszy od założycieli Accept, amerykański perkusista Christopher Williams.

To czego zawsze można się spodziewać po Accept to niezwykle energetyczne, absolutnie heavymetalowe koncerty które, jak ich muzyka, łączą w sobie najlepsze cechy starego, niemieckiego heavy metalu i nowoczesnego brzmienia.

www.acceptworldwide.com/

www.youtube.com/watch?v=req-oDf2ZRc

www.facebook.com/accepttheband

TWILIGHT FORCE

Power metal i opowieści fantasy to twoje pasje? Jeśli tak, a nie znasz jeszcze kapeli Twilight Force, musisz koniecznie to nadrobić. Grupa częściowo mająca bazę w Falun, czyli miejscu narodzin uwielbianego w Polsce Sabaton, cudownie łączy w swej muzyce opowieści z kręgu fantasy z power metalem i metalem symfonicznym. Jeżeli ktoś ceni dokonania Rhapsody, Dragonforce albo Sonata Arctica, z miejsca pokocha i Twilight Force.

Kapitalny poziom instrumentalny, ocierający się o wirtuozerię, plus kapitalnie śpiewający Chrileon, czyli Christian Eriksson, przeniosą cię w świat smoków, czarów, zaklęć, czarowników, tajemniczych historii, bitew, i tym podobnych. Szwedzka grupa przyjedzie do nas promować drugi album, „Heroes Of Mighty Magic” z sierpnia 2016 roku, który zapowiadał genialny numer „Powerwind”. Szybkość, doskonały warsztat, wspaniałe melodie, podróż na kilkadziesiąt minut do krainy baśni – to dostaniecie wybierając się na koncert Twilight Force.

https://web.facebook.com/twilightforce

www.youtube.com/watch?v=gLxmoaewFVs