FINAŁ LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 W TAURON ARENIE KRAKÓW ZA NAMI

Rosja pokonała Niemcy 3:2 i zdobyła puchar CEV Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn LOTTO Eurovolley Poland 2017. Trzecie miejsce zajęła Serbia pokonując Belgię 3:2.

CEV Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn LOTTO Eurovolley Poland 2017 rozpoczęły się 24 sierpnia. Mecze fazy grupowej rozgrywane były w czterech Miastach-Gospodarzach: Gdańsku, Szczecinie, Krakowie (TAURON Arenie Kraków) i Katowicach. 30 sierpnia w Krakowie i Katowicach rozegrane zostały spotkania barażowe pomiędzy drużynami z drugich i trzecich miejsc, odpowiednio w grupach A i C oraz B i D. Zwycięzcy tych meczów spotkali się 31 sierpnia z najlepszymi zespołami fazy grupowej w ćwierćfinałach, które także odbyły się w Krakowie i Katowicach. Faza finałowa została rozegrana w TAURON Arenie Kraków. W sobotę 2 września odbyły się spotkania półfinałowe, a 3 września mecz o trzecie miejsce i finał.

Organizatorami wydarzenia w TAURON Arenie Kraków byli: Polski Związek Piłki Siatkowej i Europejska Konfederacja Siatkówki, partnerami: Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.