Ferdinando De Giorgi, trener reprezentacji narodowej mężczyzn podał skład na CEV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017.

banery szczegolowe KRAKOW_851x315 fb ogolny

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017

Mateusz Bieniek – środkowy

Rafał Buszek – przyjmujący

Fabian Drzyzga – rozgrywający

Łukasz Kaczmarek – atakujący

Jakub Kochanowski – środkowy

Dawid Konarski – atakujący

Michał Kubiak –  przyjmujący

Bartosz Kurek – przyjmujący

Bartłomiej Lemański – środkowy

Grzegorz Łomacz – rozgrywający

Artur Szalpuk – przyjmujący

Łukasz Wiśniewski – środkowy

Damian Wojtaszek – libero

Paweł Zatorski – libero

Sztab szkoleniowy i medyczny

Ferdinando De Giorgi – trener

Piotr Gruszka – asystent trenera

Oskar Kaczmarczyk – III trener

Piotr Pietrzak – trener przygotowania fizycznego

Jan Sokal – lekarz prowadzący

Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta

Michał Roczek – fizjoterapeuta

Iwo Wagner – statystyk

Krzysztof Michalski – statystyk

Andrzej Wołkowycki – kierownik

Mariusz Szyszko – rzecznik reprezentacji

Giuliano Bergamaschi – psycholog

Hubert Tomaszewski – menadżer

Bezpośrednie przygotowania do turnieju finałowego rozpoczną się w najbliższy czwartek w Spale, gdzie kadra pozostanie do wtorku 22 sierpnia. Potem biało-czerwoni przeniosą się do Warszawy, gdzie na 24 sierpnia zaplanowana jest Ceremonia (18.30) i Mecz Otwarcia Polska – Serbia (20.30) LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 na PGE Narodowym.

Warto wiedzieć

Podczas LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 z udziałem szesnastu najlepszych drużyn Starego Kontynentu rozegranych zostanie 36 spotkań: 24 w fazie grupowej, 4 barażowe, 4 ćwierćfinałowe, 2 półfinałowe oraz potyczki o trzecie i pierwsze miejsca mistrzostw Europy.

Hiszpania, Rosja, Bułgaria i Słowenia to drużyny, które w fazie grupowej CEV Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn – LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 zagrają w TAURON Arenie Kraków. W największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce rozegrane zostaną także playoffy, ćwierćfinały, mecz o trzecie miejsce oraz finał mistrzostw.

Informacje o wydarzeniu są dostępne na oficjalnej stronie mistrzostw: www.lottoeurovolley2017.com.

Informacje o biletach są dostępne także na stronie: eBilet.pl www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/.

Terminarz LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017

24 sierpnia, czwartek

17.30, Gdańsk: Finlandia – Estonia; Grupa A

17.30, Kraków: Bułgaria – Rosja; Grupa C

20.30, PGE Narodowy: Polska – Serbia; Grupa A

20.30, Kraków: Słowenia – Hiszpania; Grupa C

25 sierpnia, piątek

17.30, Szczecin: Słowacja – Czechy; Grupa B

17.30, Katowice: Holandia – Turcja; Grupa D

20.30, Szczecin: Włochy – Niemcy; Grupa B

20.30, Katowice: Belgia – Francja; Grupa D

 26 sierpnia, sobota

17.30, Gdańsk: Serbia – Estonia; Grupa A

17.30, Kraków: Rosja – Słowenia; Grupa C

20.30, Gdańsk: Polska – Finlandia; Grupa A

20.30, Kraków: Bułgaria – Hiszpania; Grupa C

27 sierpnia, niedziela

17.30, Szczecin: Włochy – Słowacja; Grupa B

17.30, Katowice: Belgia – Turcja; Grupa D

20.30, Szczecin: Niemcy – Czechy; Grupa B

20.30, Katowice: Francja – Holandia; Grupa D

28 sierpnia, poniedziałek

17.30, Gdańsk: Finlandia – Serbia; Grupa A

17.30, Szczecin: Słowacja – Niemcy; Grupa B

17.30, Kraków: Słowenia – Bułgaria; Grupa C

17.30, Katowice: Holandia – Belgia; Grupa D

20.30, Gdańsk: Polska – Estonia; Grupa A

20.30, Szczecin: Czechy – Włochy; Grupa B

20.30, Kraków: Hiszpania – Rosja; Grupa C

20.30, Katowice: Turcja – Francja; Grupa D

29 sierpnia, wtorek

Dzień przerwy

30 sierpnia, środa

17.30, Kraków: 2A – 3C; play off 1

17.30, Katowice: 2B – 3D; play off 2

20.30, Kraków: 2C – 3A; play off 3

20.30, Katowice: 2D – 3B; play off 4

31 sierpnia, czwartek

17.30, Kraków: 1A – zwycięzca play off 3; ćwierćfinał 1

17.30, Katowice: 1B – zwycięzca play off 4; ćwierćfinał 2

20.30, Kraków: 1C – zwycięzca play off 1; ćwierćfinał 3

20.30, Katowice: 1D – zwycięzca play off 2; ćwierćfinał 4

1 września, piątek

Dzień przerwy

2 września, sobota

17.30, Kraków: zwycięzca ćwierćfinału 1 – zwycięzca ćwierćfinału 2; półfinał 1

20.30, Kraków: zwycięzca ćwierćfinału 3 – zwycięzca ćwierćfinału 4; półfinał 2

3 września, niedziela

17.30, Kraków: przegrany półfinału 1 –przegrany półfinału 2; mecz o 3. miejsce

20.30, Kraków: zwycięzca półfinału 1  – zwycięzca półfinał 2; mecz o 1. miejsce