TAURON Arena Kraków zaświeci się w barwach miasta

W niedzielę, 19 marca imieniny obchodzi Józef – patron miasta Krakowa. Z tej okazji odbędzie się szereg wydarzeń: władze miasta wraz z uczniami krakowskich szkół im. Józefa Dietla złożą kwiaty pod pomnikiem swojego patrona na Placu Wszystkich Świętych, w Bazylice Mariackiej odbędzie się msza w intencji mieszkańców miasta oraz zostaną wręczone medale im. św. Józefa.

TAURON Arena Kraków z okazji święta zostanie podświetlona w barwach miasta – na biało-niebiesko (między godziną 21:00 a 22:00).

Podziękowanie za opiekę

Przypomnijmy, że w 1714 roku Rada Miasta wybrała św. Józefa patronem Krakowa – jako wotum dziękczynne za opiekę w czasie wojny i epidemii. Obraz, przed którym Rada Miasta w roku 1714 zawierzyła Kraków świętemu Józefowi, odbierał niegdyś kult wiernych w nieistniejącym już dziś kościele Karmelitów Bosych pw. św. Michała i św. Józefa przy ul. Poselskiej. Obecnie obraz znajduje się w Klasztorze Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18.

Józef Dietl, imiennik Świętego urodził się 28 stycznia 1804 roku w Podbużu koło Sambora. Był lekarzem, profesorem i rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w latach 1866–1872 – Prezydentem Krakowa.

Szczegółowe informacje o zaplanowanych na 19 marca wydarzeniach są dostępne na stronie miasta Krakowa www.krakow.pl.