Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Zachód oraz Wydział Sportu UMK zapraszają dzieci i młodzież do udziału w zajęciach sekcji sportowej MOS ZACHÓD NARTY. Treningi odbywają się m.in. w TAURON Arenie Kraków.

fot. MOS Zachód

Celem programu jest systematyczne rozwijanie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży podczas zajęć treningowych organizowanych przez MOS Kraków Zachód. Umożliwienie całorocznego dostępu do specjalistycznych zajęć ruchowych dedykowanych dla dziewcząt i chłopców o zacięciu sportowym, zainteresowanych narciarstwem alpejskim.

Treningi realizowane są w formie zajęć na rolkach, sali gimnastycznej oraz basenie pływackim. Dodatkowo program MOS ZACHÓD NARTY ma na celu propagowanie narciarstwa alpejskiego zarówno uprawianego w formie sportowej jak i rekreacyjnej.

Całoroczne zajęcia przygotowawcze do sezonu w całości finansowane są ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Integralną częścią całorocznych zajęć na rolkach i basenie, są wyjazdy treningowe i obozy szkoleniowe. Przed sezonem realizowane na rolkach, w trakcie sezonu na nartach. Podczas wyjazdów zawodnicy Sekcji MOS Zachód Narty realizują program szkoleniowy pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej, podnosząc swoje umiejętności techniki jazdy na nartach. Dodatkowo młodzież chcąca sprawdzić się sportowo, ma możliwość startów w szeregu zawodach rolkowych i narciarskich dostosowanych do ich wieku i umiejętności.

Wyjazdy treningowe, zajęcia na śniegu oraz obozy są częściowo dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków, MOS Kraków Zachód oraz Rady Rodziców przy MOS Kraków Zachód.

ZAJĘCIA TRENINGOWE NA ROLKACH:

Poniedziałek g. 18.00-19.30 – TAURON Arena Kraków /ul. S.Lema 7

ZAJĘCIA TRENINGOWE NA BASENIE:

Czwartek g. 18.00-18.45 – Basen przy Szkole Podstawowej nr 91 /os. Handlowe 4

Więcej informacji o zajęciach i zapisach: www.mos-zachod.pl/sekcje/mos-zachod-narty.