Do inauguracji 10. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie pozostało już tylko nieco ponad 100 dni. Rozpoczynamy odliczanie i przedstawiamy kolejnych – obok Jana A.P. Kaczmarka i Howarda Shore’a – gości Gali Muzyki Filmowej „All is Film Music”, która 20 maja odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. W programie przygotowanym specjalnie na potrzeby FMF zabrzmią suity z seriali telewizyjnych przygotowane przez mistrzów tego gatunku –  Trevora Morrisa, Jeffa Russo i Seana Callery’ego. Usłyszymy światowe premiery utworów z seriali „The Emerald City ”, „Długa noc”, „Fargo”, „Homeland” i „24”.

Trevor Morris Headshot

Trevora Morrisa festiwalowej publiczności nie trzeba przedstawiać. W branży uchodzi za specjalistę od muzyki do seriali (laureat dwóch Nagród Emmy), a zwłaszcza do seriali historycznych. Na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie prezentował monumentalne ścieżki dźwiękowe do seriali „Rodzina Borgiów, Dynastia Tudorów” czy „Wikingowie”.

Teraz nadszedł czas na temat muzyczny z najnowszej produkcji fantasy stacji NBC serial The Emerald City”(premiera styczeń 2017), który podczas Gali przeniesie widzów do… Krainy Oz. A wszystko w brawurowym wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej i Chóru Pro Musica Mundi pod dyrekcją samego kompozytora.

„The Emerald City” (zwiastun sezon 1, 2017).

Jeff Russo

Jeff Russo w Krakowie zaprezentuje światowe premiery suit z seriali: „Fargo” – znakomicie ocenianego i wielokrotnie nagradzanego (Złoty Glob, Nagroda Emmy) amerykańskiego serialu telewizyjnego emitowanego przez stację FOX  oraz „Długa noc” – docenionego serialu produkcji BBC i HBO (nominacje do Złotego Globu).

Russo to jeden z założycieli i członek zespołu rockowego Tonic, z którym gościł w Polsce w 2010 roku podczas Przystanku Woodstock. Artysta nominowany do prestiżowych nagród — Emmy i Grammy oraz laureat trzech nagród ASCAP-u — podczas jubileuszowej Gali 10. FMF w jednym utworze zagra na perkusji, a drugim zadyryguje.

„Fargo” (zwiastun sezon 1, 1996).

Sean Callery Headshot

Sean Callery to zdobywca czterech nagród Emmy, siedmiu wyróżnień ASCAP-u, kompozytor muzyki do tak znanych seriali jak: „24”, „Kości”, „Homeland”, „Designated Survivor”, „Elementary”, „Jessica Jones” czy „Medium”. Podczas urodzinowej Gali, nie tylko zaprezentuje światowe premiery suit z tematami do „Homeland” i „24”, ale także zagra na fortepianie.

Produkcja „Homeland” to wielokrotnie nagradzany (Złoty Glob, nagroda Emmy) amerykański serial telewizyjny stacji Showtime, osadzony w konwencji thrillera psychologicznego i koncentrujący się na losach agentki CIA Carrie Mathison specjalizującej się w polityce bliskowschodniej i walce z terroryzmem. Serial jest emitowany od 2011 roku, niedawno rozpoczął się 6 sezon. Z kolei „24” to jeden z popularniejszych seriali dramatycznych ostatnich lat. Callery ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień (zdobył cztery statuetki Emmy, a nominowany był w sumie aż 16 razy).

„Homeland” (zwiastun sezon 6, 2017).

Warto wiedzieć

Przypominamy, że 10. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rozpocznie się 17 maja i potrwa do 23 maja. Urodzinową Galę „All is Film Music” zaplanowano 20 maja w TAURON Arenie Kraków. Początek koncertu o godz. 18:00.

Bilety na festiwalowe koncerty można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków (z wyjątkiem InfoKraków w Balicach).

Pełny program festiwalu jest dostępny na stronie internetowej: www.fmf.fm.

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic.