Owacjami na stojąco zakończył się wyjątkowy koncert Ennio Morricone, który w sobotę (19 stycznia) odbył się w TAURON Arenie Kraków. Światowej sławy kompozytor przyjechał do Polski w ramach trasy celebrującej jego 90. urodziny. Z tej okazji Maestro otrzymał prezent od Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz od zespołu ARM SA. zarządzającej areną.

fot. RedRockS

Pan Prezydent podarował artyście oryginalną, pozłacaną wawelską filiżankę z pracowni porcelany w Ćmielowie. Towarzyszyła jej dedykacja: „Życzę Panu aby Kraków nieustannie wygrywał Panu symfonie wspomnień i nowe inspiracje”.

Z kolei od zespołu Agencji Rozwoju Miasta Ennio Morricone otrzymał kosz ze słodyczami krakowskiej firmy Wawel. Jak się dowiedzieliśmy Maestro uwielbia czekoladę.

W imieniu Pana Prezydenta oraz zespołu ARM S.A. życzenia złożyła Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu ARM S.A.To wielki honor gościć Maestro po raz trzeci w TAURON Arenie Kraków. Jesteśmy zaszczyceni że to właśnie Kraków i naszą arenę Maestro wybrał jako miejsce świętowania swoich 90-tych urodzin – powiedziała.

fot. RedRockS

Minuta ciszy

Zanim zabrzmiały pierwsze dźwięki muzyki, minutą ciszy uczczono pamięć Prezydenta Pawła Adamowicza, którego pogrzeb odbył się w sobotę Gdańsku.

Muzyka autorstwa Ennio Morricone wzrusza, dostarcza emocji i budzi wspomnienia wielu generacji widzów i melomanów, a jego koncerty to międzypokoleniowe spotkania fanów najpiękniejszych melodii. Tak było także tym razem podczas występu w TAURON Arenie Kraków. Publiczność wielokrotnie oklaskiwała Maestro na stojąco i tak go też pożegnała.

Zdobywca Oscara, twórca muzyki do ponad 500 filmów, wśród których są m.in. „Dobry, zły i brzydki”, „Dawno temu w Ameryce”, „Cinema Paradiso”, „Misja”, „Koneser”, „Frantic” i „Nienawistna Ósemka” wystąpił w TAURON Arenie Kraków w towarzystwie Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej, chóru i wybitnych solistów.

Organizatorem wydarzenia była agencja JVS Group.