W TAURON ARENIE KRAKÓW ZAINAUGUROWANO NOWY SEZON TURYSTYCZNY

„Kraków areną wydarzeń” – pod takim hasłem odbyło się pierwsze w tym roku Forum Turystyki organizowane przez Urząd Miasta Krakowa. Spotkanie dla branży turystycznej i hotelarskiej odbyło się w czwartek (30 marca) w TAURON Arenie Kraków. Współgospodarzem wydarzenia była Agencja Rozwoju Miasta S.A. zarządzająca obiektem.

Forum zainaugurował Andrzej Kulig Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta, który przypomniał uczestnikom, że podczas ubiegłorocznego spotkania miał już okazję mówić o dużym wpływie dwóch obiektów miejskich – TAURON Areny Kraków i Centrum Kongresowego ICE Kraków na rozwój ruchu turystycznego w Krakowie.

– Z dużym zadowoleniem obserwujemy ten wpływ, zwłaszcza że jest on związany z gośćmi, na których szczególnie nam zależy, a wiec osobami, które zostają w naszym mieście na kilka dni. Jak widać nie bez przyczyny mówimy, że Kraków jest areną wydarzeń – powiedział Wiceprezydent Andrzej Kulig.

Różnorodność wydarzeń

Podczas Forum Prezes Zarządu ARM SA. Małgorzata Marcińska przedstawiła bogatą ofertę TAURON Areny Kraków. Mówiła o jej multifunkcjonalności, różnorodności imprez, które odbywają się w największej hali widowiskowo-sportowej w Krakowie oraz o możliwościach jakie dają poszczególne przestrzenie w obiekcie m.in. Arena Główna, Mała Hala i sale konferencyjne.

Z kolei Jacek Gryzło – Wiceprezes Zarządu ARM S.A. zaprezentował raport: „Badanie satysfakcji klienta oraz znaczenia ekonomicznego największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce” opracowany przez BBS Obserwator na zlecenie Agencji Rozwoju Miasta S.A.

Dodatkowe informacje o raporcie są dostępne TUTAJ

Branżowe spotkanie

Do udziału w XXIX Forum Turystyki zaproszono m.in. przedstawicieli Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Krakowskiej Izby Turystyki, Małopolskiej Izby Hotelarskiej Gremium, a także hotelarzy, gastronomików przedstawicieli biur podróży oraz przewodników.

W programie Forum oprócz prezentacji TAURON Areny Kraków znalazły się także prezentacje dotyczące: 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, która w tym roku odbędzie się w Krakowie; kluczowych działań Krakowskiego Biura Festiwalowego w obszarze turystyki oraz prezentacja rynku ukraińskiego ze szczególnym uwzględnieniem turystyki medycznej. Mowa była także o nowościach w siatce połączeń w 2017 r. Kraków Airport oraz o Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej U21.