W poniedziałek, 3 kwietnia, doszło w Sankt Petersburgu – mieście partnerskim Krakowa, do zamachu. W geście solidarności z narodem rosyjskim Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wystosował kondolencje do Ambasadora Rosji, Gubernatora Sankt Petersburga i Konsula Sankt Petersburga. Na znak solidarności z rodzinami ofiar zamachu, wieczorem (o godz. 20:00) TAURON Arena Kraków zaświeci się w barwach flagi rosyjskiej.

„Świat obiegła szokująca informacja o wybuchach, które miały dzisiaj miejsce w metrze w Sankt Petersburgu. Jestem głęboko wstrząśnięty wiadomością o tym tragicznym wydarzeniu, które pociągnęło za sobą ofiary śmiertelne, a wiele osób zostało rannych.

W imieniu mieszkańców Krakowa – partnerskiego miasta Sankt Petersburga – przekazuję wyrazy szczerego współczucia wszystkim rodzinom ofiar. Łączymy się z nimi w bólu w tych trudnych chwilach.

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla aktów przemocy wymierzonych w ludność cywilną. Dlatego też ufam, że władze Sankt Petersburga i postawione w stan najwyższej gotowości służby miejskie i federalne dokonają wszelkich starań w celu wykrycia sprawców tego zamachu” – napisał Prezydent Jacek Majchrowski.