Fundacji Huberta Jerzego Wagnera ogłosiła terminarz XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w TAURON Arenie Kraków. 11 sierpnia (piątek) rozegrane zostaną mecze: Kanada – Rosja i Polska – Francja, 12 sierpnia (sobota): Francja – Rosja i Polska – Kanada, 13 sierpnia (niedziela): Kanada – Francja i Polska – Rosja. Bilety na wydarzenie trafią do sprzedaży 21 marca.

17202677_1431668076852810_7829374944018900907_n

Tegoroczna, jubileuszowa edycja tego najbardziej prestiżowego siatkarskiego turnieju na świecie, będzie najsilniej obsadzona w historii! Wszyscy uczestnicy zajmują miejsca w czołowej dziesiątce światowego rankingu FIVB: Polska – 2, Rosja – 5, Kanada – 8, Francja – 9, a to sytuacja bez precedensu.

Kanadyjczycy pod wodzą Antigi

Kanadyjski zespół ma w Polsce wielu sympatyków za sprawą grających w Plus Lidze reprezentantów tego kraju, ale także dzięki nowemu selekcjonerowi ekipy spod znaku klonowego liścia. Od niedawna jest nim Mistrz Świata z reprezentacją Polski – Francuz Stephane Antiga. W polskich klubach grali lub grają byli i aktualni kanadyjscy kadrowicze. To: Dan Lewis, Justin Duff, Dallas Soonias, Gavin Schmitt, John Gordon Perrin, Frederic Winters, czy Jason DeRocco.

Dla reprezentacji Kanady będzie to drugi występ w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Wcześniej występowała w IV edycji, w 2006 roku, kiedy to impreza rozgrywana była w Olsztynie, Iławie i Ostródzie. Kanadyjczycy zajęli wtedy trzecie miejsce.

Drugi Memoriał Francuzów

Francuzi tak jak Kanadyjczycy wezmą udział w Memoriale po raz drugi. Wcześniej podopieczni trenera Laurenta Tillie rywalizowali dwa lata temu, w XIII edycji imprezy. Francuzi po wygranej z Iranem i porażkach z Japonią oraz Polską zajęli 3. miejsce. To 9. reprezentacja rankingu FIVB oraz brązowy medalista zeszłorocznych rozgrywek Ligi Światowej.

Dwa lata temu „Les Bleus” wygrali Ligę Światową i rozgrywane w Bułgarii i Włoszech Mistrzostwa Europy. W ich składzie jest uznawany za jednego z najlepszych i jednocześnie najbardziej ekscentrycznych siatkarzy na świecie – Earvin N’Gapeth. Uwagę kibiców zwrócą natomiast zawodnicy związani z polskimi klubami lub w przeszłości grający w PlusLidze. To m.in. Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Julien Lyneel, Pierre Pujol, czy Nicolas Marechal.

Piąty Memoriał Rosjan

Reprezentacja Rosji to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w siatkarskim świecie. Obecnie zajmuje 5. miejsce w światowym rankingu FIVB. Dla kibiców będzie to znakomita okazja, aby obejrzeć rosyjską siatkówkę nowej generacji. Nowy selekcjoner – Siergiej Szlapnikow, zapowiedział odmłodzenie kadry, które ma iść w parze z pozostaniem na szczytach hierarchii siatkarskiego świata.

Ponieważ XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy, których nasz kraj będzie gospodarzem, należy się spodziewać  nieobliczalnego zespołu, mogącego zaskoczyć każdą drużynę.

Rosjanie uczestniczyli w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera czterokrotnie: w 2004, 2011, 2013 i 2014 roku.

Warto wiedzieć

XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w TAURON Arenie Kraków w dniach 11-13 sierpnia 2017 r.

Bilety na wydarzenie trafią do sprzedaży 21 marca (wtorek) na Abilet.pl. będą kosztować od 40 do 160 zł.

Informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: www.fundacjawagnera.pl/pl/.