Niepowtarzalne widowisko motywacyjno-artystyczne dla całych rodzin

1 października 2016 r.

Godz. 11:00-20:00

Otwarcie bram: godz. 9:00

UWAGA! Mamy jeszcze ostatnie bilety do Strefy VIP TAURON Areny Kraków (w cenie od 200 zł). Szczegóły znajdziecie na stronie: www.tauronarenakrakow.pl/zycie-bez-ograniczen-2-pakiet-vip

Nick Vujicic, Eric Thomas, Ava Eagle Brown, Jakub B. Bączek, Ewa Minge, Andrzej Cichocki, Kamila Rowińska i Daniel Lewczuk – co łączy tych wszystkich wyjątkowych ludzi? 1 października (sobota) spotkają się w TAURON Arenie Kraków i wezmą udział w niezwykłym widowisku motywacyjno-artystycznym dla całych rodzin – Życie bez ograniczeń 2. W programie wydarzenia, które w całości będzie tłumaczone na język polski, oprócz prelekcji światowej klasy liderów znajdą się także występy artystyczne. Organizatorem kongresu są: Milewski & Partnerzy.

Życie bez ograniczeń 2 to wydarzenie skierowane do każdego bez względu na wiek, wiarę i inne ograniczenia. Jego gwiazdami będą wyjątkowi ludzie, którzy w swej podróży przez życie pokonali wiele przeciwności losu by zrealizować wybrany przez siebie cel. Ich hart ducha i wiara w to, że niemożliwe może stać się realne jest fundamentem tego co robią. Wierzyli pomimo faktu, że „świat” wystawiał ich na największe próby.

Główną gwiazdą kongresu będzie Nick Vujicic, obecnie największy mówca motywacyjny na świecie. – To określenie, to za mało by oddać wielkość tego człowieka. Jak bowiem określić kogoś kto urodził się bez rąk i nóg, a nie tylko nie przeszkodziło mu to w normalnym życiu, ale i stało się siłą do inspirowania milionów ludzi? – mówią organizatorzy i dodają: Jego życie i to kim jest niesie niezwykle ważne przesłanie – żyj bez ograniczeń bez względu na sytuację, w której się aktualnie znajdujesz.

YoyTuber, niewolnica i ultra-maratończyk

Oprócz charyzmatycznego Nicka Vujicica, w TAURON Arenie Kraków będzie można wysłuchać także najsłynniejszego na świecie hiphopowego YouTubera Ericka Thomasa, pisarkę, która uciekła z niewolniczej pracy na plantacji mango Avę Eagle Brown, Mistrza Świata i trenera mentalnego polskich siatkarzy Jakuba B. Bączka oraz najbardziej rozpoznawalną polską projektantkę Ewę Minge.

Wśród mówców znaleźli się również: strateg i manager Andrzej Cichocki, najbardziej niezależna businesswoman polskiego coachingu Kamila Rowińska oraz ultra-maratończyk, który jako jeden z nielicznych na Świecie ukończył 4DESERTS Daniel Lewczuk!

Co połączyło tak odmienne postacie? Pasja, motywacja i determinacja. Każdy z nich przeszedł swoją drogę do sukcesu, usypaną różnymi przeciwnościami i przeszkodami, i chcą o tym opowiedzieć.

Warto wiedzieć

Kongres: Życie bez ograniczeń 2 odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 1 października 2016 r. (sobota). Rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 20:00. Bramy TAURON Areny Kraków zostaną otwarte o godz. 9:00.

Regulamin imprezy jest dostępny TUTAJ

Ważne informacje organizacyjne są dostępne TUTAJ

Informacje dotyczące rejestracji na wydarzenie oraz sprzedaży biletów są dostępne na stronie: www.zyciebezograniczen.pl.

W dniu wydarzenia (1 października, sobota) Kasa nr 1 (Organizatora) będzie czynna od godz. 9:00; Kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) od godz. 10:30.

W dniu wydarzenia (1 października, sobota) czynne będą szatnie (na poziomie A) – płatne 3 zł.

Organizatorami kongresu są: Milewski & Partnerzy (www.milewskipartnerzy.pl).

Parking

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). W dniu wydarzenia (1 października) parking będzie czynny od godz. 8:00. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.eventim.pl/tickets.html?fun=evdetail&affiliate=kra&doc=evdetailb&key=1626257$7715704&xtor=AL-6071-[Linkgenerator]-[kra]. Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

GWIAZDY KONGRESU

Nick Vujicic

Nick Vujicic to istny „Gigant Życia”, człowiek udowadniający, że nie ma barier nie do przekroczenia. Aktywnie prowadzi ponad 36 kanałów na YouTube, ma ponad 4 miliony fanów na Facebooku.

Nick Vujicic to australijski mówca motywacyjny pochodzenia serbskiego, urodzony z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Na całym świecie prowadzi wykłady na temat niepełnosprawności, motywacji i wiary w Boga.

Nick urodził się jako najstarsze dziecko pastora i pielęgniarki. Rodzice byli zszokowani, gdy okazało się, że nie ma obu rąk ani nóg, jedynie jedną zdeformowaną stopę. Początkowo nie mógł chodzić do zwykłej szkoły, ponieważ prawo stanu Wiktoria zakazywało tego dzieciom niepełnosprawnym fizycznie. Jednak gdy prawo się zmieniło, Vujicic był jednym z pierwszych niepełnosprawnych uczniów uczęszczających do szkoły razem z pełnosprawnymi.

Eric Thomas

Słuchać Erica Thomasa to jak słuchać człowieka, który jest absolutnie zdeterminowany. Człowieka, który chce wywrzeć wpływ na otaczający go świat ucząc ludzi co jest konieczne do odniesienia sukcesu.

Jego słowa i filmy mają wpływ na dziesiątki milionów ludzi na całej planecie każdego dnia. Dzięki niedającej się nie zauważyć obecności w portalach społecznościowych oraz dzięki niedawno odbytemu tournée po kraju i zagranicą „ET, Hiphopowy Kaznodzieja” stał się ewenementem na skalę światową.

Czerpiąc z własnych doświadczeń związanych z bezdomnością, nieobecnością biologicznego ojca, problemami w szkole i innymi różnymi przeszkodami, ET pozwolił, aby jego życie stanowiło „otwartą księgę”. Ujarzmił ból i wykorzystał go do osiągnięcia wielkości. Ma szczerą nadzieję, że poprzez swoją transparentność pomoże również innym odnaleźć odwagę niezbędną do osiągania sukcesów, niezależnie od okoliczności.

Podczas gdy przeciętnemu studentowi ukończenie studiów zajmuje od czterech do sześciu lat, ET potrzebował 12 lat. W przypadku większości ludzi to zapewne oznaczałoby koniec jakichkolwiek akademickich aspiracji; jednakże dla niego to była trampolina do akademickiego sukcesu. W 2005 uzyskał dyplom magistra Michigan State University, a 5 lutego 2015 obronił pracę doktorską i 8 maja 2015 otrzymał tytuł doktora Michigan State University w zakresie organizacji i zarządzania oświatą.

Eric od wielu lat jest bardzo zaangażowany w aktywne działania na rzecz społeczności. Wszystko zaczęło się od jego nominowanego do nagrody Programu GED, którego sukces doprowadził do stworzenia jego organizacji non-profit Break The Cycle, I Dare You (Przerwij Ten Krąg, Wyzywam Cię) oraz mnóstwa innych edukacyjnych inicjatyw, również na szczeblu ministerialnym. Dzięki wytężonym wysiłkom Erica światło dzienne ujrzał w końcu Program Advantage na Michigan State University. Program ten skierowany jest do nieradzących sobie z nauką studentów i ma na celu zmianę ich nawyków związanych z uczeniem się, a co za tym idzie zwiększenie liczby tych, którzy kończą studia. Jeżeli chodzi o niwelowanie wyniszczających skutków wpływu, jaki społeczeństwo wywiera zarówno na młodych jak i na starych, niegasnący entuzjazm i pasja Erica to prawdziwa studnia bez dna. To dzięki jego ogromnemu zaangażowaniu udało się stworzyć organizację non-profit International Urban Education Consultants IUE (Międzynarodowi Miejscy Konsultanci ds. Edukacji), która ma za zadanie znajdywać rozwiązania pomagające zasypać przepaść w miejskich szkołach pod względem skali osiąganych sukcesów i dokonań przy pomocy takich technik jak wyznaczanie celów i pomaganie uczniom w poprawie ich sposobu postrzegania samego procesu uczenia się.

Andrzej Cichocki

Life Coach, menadżer, wykładowca, prawnik, trener biznesu, w końcu kapelan, a przede wszystkim – człowiek. Człowiek, który każdego dnia pokazuje innym ludziom, że jedyne ograniczenia tkwią w nich samych i że nigdy nie ma sytuacji „bez wyjścia”.

Andrzej Cichocki to zdecydowanie najjaśniejszy reprezentant polskiej sceny life coaching’u, a z pewnością jedyny traktujący swą misję tak kompleksowo. W odróżnieniu od innych, nie boi się najtrudniejszych wyzwań, takich jak indywidualna praca z osobami „osadzonymi”, czy pomoc niepełnosprawnym w powrocie do normalnego życia. Nie koncentruje swoich sił jedynie na ludziach biznesu. Nie on wybiera osoby, z którymi będzie pracować – to one wybierają jego.

Każde spotkanie z Andrzejem to duża dawka emocji, bogatych doświadczeń życiowych, jak i wiedzy praktycznej, wyuczonej – pokazującej, że to gdzie i kim jesteśmy w danym miejscu z pewnością nie jest dziełem przypadku.

Daniel Lewczuk

Daniel Lewczuk przebiegł cztery pustynie jako jedna z kilkudziesięciu osób na świecie . Zapłacił za to wysoką cenę.

Czy zastanawiasz się gdzie jest granica twoich możliwości? On przesuwa ją regularnie. Daniel Lewczuk jest jednym z pierwszych Polaków w elitarnym klubie „4Deserts Grand Slammers”. Tylko 47 osób na świecie ukończyło w jednym roku kalendarzowym cztery, 250–kilometrowe, pustynne ultramaratony, rozgrywane w różnych ekstremach klimatycznych. Dziennikarze CNN i Time’a zaliczyli 4D do TOP10 najtrudniejszych zadań wytrzymałościowych na Ziemi, zaraz obok wejścia na szczyt Mt. Everest.

Opowie o lekcjach wyniesionych z tysiąckilometrowej pustynnej odysei. Podzieli się swoją historią i doświadczeniem determinacji potrzebnej do osiągnięcia sukcesu, wytrwałości koniecznej kiedy chcemy osiągać cele które wydają się początkowo niemożliwe, motywacji by radzić sobie z kryzysami – o tych i innych cechach potrzebnych by z sukcesem zarządzać działem, firmą, biznesem.

Udowodni, że walka z przeciwnościami z jednej strony uczy pokory, a z drugiej kształtuje charakter i wzbogaca osobowość.

Kamila Rowińska

Kiedy pierwszy raz spotykasz na swojej drodze Kamilę Rowińską, widzisz osobę pełną energii i radości życia. Spotykasz kobietę charyzmatyczną, konsekwentną, otwartą i niezależną. Widzisz trenerkę, na której szkolenia przylatuje po kilkaset osób z całej Europy, a sala szkoleniowa zawsze wypełniona jest po brzegi.

Być może gdy patrzysz na Kamilę Rowińską, zadajesz sobie pytanie – jak to możliwe, że ta niepozornie wyglądająca blondynka, nosi w sobie tyle siły i doświadczenia biznesowego jednocześnie? W jaki sposób łączy rolę mamy dwójki dzieci, żony, i businesswoman? W jaki sposób w tak młodym wieku dotarła tak wysoko? Jakim cudem w wieku 30 lat uzyskała przychody pasywne i skąd pozyskała środki na inwestycje w grunty i nieruchomości? Może pochodzi z zamożnej rodziny?

Prawda jest taka, że życie Kamili Rowińskiej nie zawsze było usłane różami. Czas spędzony w domu dziecka wpłynął na to, że od dzieciństwa postanowiła walczyć o swoje.

Konsekwencja, dyscyplina i stały rozwój spowodowały, że Kamila już jako nastolatka zaczęła zarabiać pieniądze. W wieku 28 lat zarządzała zespołem sprzedażowym 3500 osób i osiągała spektakularne sukcesy. Ukończyła już wtedy studia inżynierskie i urodziła syna. Wtedy też przyszła do niej kolejna życiowa lekcja. Jeszcze świeżo będąc w żałobie po śmierci mamy, zdiagnozowano u niej guzy piersi, ojczym Kamili zmarł na raka, a chwilę później przyszedł bolesny rozwód.

Te wydarzenia okazały się dla Kamili transformacyjne. Po uporaniu się w osobistymi i zdrowotnymi wyzwaniami w pełni poświęciła się działalności trenerskiej. Od 6 lat odnosi ogromne sukcesy, przeszkoliła tysiące osób z zakresu sprzedaży, budowania zespołu i budowania wewnętrznej siły. Jest autorką i współautorką 5 książek o tematyce coachingowej i biznesowej, w tym bestsellera „Kobieta Niezależna”. Już 17 września ukaże się jej najnowsza książka pt: „Zasługujesz na sukces”.

Dr Ava Eagle Brown

Biografia Avy Eagle Brown brzmi jak najlepsze świadectwo jej zmieniających życie książek i wystąpień publicznych. Jest ona pisarką, oferującą inspirację i zachęcającą do dokonania przełomu mówczynią motywacyjną.

Czerpiąc z własnych doświadczeń, pomaga innym osiągnąć ich pełny potencjał poprzez determinację i wydobywanie z nich ich prawdziwej wielkości. Pokazuje innym jak osiągać sukces i pokonywać przeszkody niezależnie od pochodzenia, koloru skóry czy też przeszłości. Ava opowiada swoim klientom swoją własną historię po to, aby ich nieustannie inspirować i mobilizować do działania.

Ava spędziła swoje wczesne lata w biednej wsi na Jamajce. Czasami nie była w stanie chodzić do szkoły, ponieważ zamiast tego musiała pracować, żeby mieć co jeść. Jej wewnętrzna siła pomogła jej przebrnąć przez okres trudny dorastania, podczas którego padła ofiarą kazirodztwa i molestowania seksualnego. Kiedy miała dwadzieścia parę lat, przystawiono jej pistolet do głowy; w wyniku tego zdarzenia w trosce o swoje własne zdrowie psychiczne uciekła z Jamajki. Zamiast jednak poddać się w obliczu brutalnych, ogromnie rozczarowujących doświadczeń, wykorzystała całą swoją wytrzymałość i miłość do ojczyzny po to, aby stać się silną, samodzielną kobietą. Od wielu lat jej silny głos odbija się szerokim echem za każdym razem, gdy chodzi o pomaganie innym osobom w naszym społeczeństwie w przerwaniu zaklętego kręgu ubóstwa i jego efektów.

Autorka i coach została ostatnio wyróżniona tytułem Motywacyjnej Kobiety Roku 2015, otrzymała też nagrodę Inspirującego Autorytetu 2015; była nominowana do London Leadership Peace Award (Pokojowa Nagroda Przywództwa), do nagrody Motywacyjnego Mówcy, Autora; była finalistką konkursu Fashion Fair Diva Author of Colour International Women’s Day 2015. Przez lata Ava pracowała w najróżniejszych miejscach, zajmując najróżniejsze zawodowe stanowiska w obszarze edukacji, finansów, marynistki, telekomunikacji i rozwoju biznesu, zanim zdecydowała się założyć własną działalność.

Ava wyznaje w życiu następujące motto: „Czasem życie Cię sponiewiera. Jednak musisz znaleźć w sobie siłę woli, dzięki której podniesiesz się z tego, niezależnie od okoliczności”. Wierzy, że wszystko sprowadza się odpowiedniego wyczucia czasu i zestrojenia się z całym Wszechświatem, aby uzyskać to, czego Ci potrzeba. Okazje same zapukają do drzwi, ale musimy być w stanie rozpoznać je i w pełni wykorzystać.\

Ewa Minge

Najbardziej rozpoznawalna polska projektantka. Uwielbiana we Włoszech, ceniona na świecie za oryginalne, odważne kreacje. W życiu stąpa po twardym gruncie. Od lat odnosi sukcesy w biznesie i angażuje się w pomoc potrzebującym. Uważa, że moda nie może służyć jedynie zaspokajaniu próżności. Może także pomagać.

Od ponad 20 lat prowadzi dom mody Eva Minge. Konsekwentnie buduje wizerunek polskiej, luksusowej marki eksportowej. Mówi, że „Życie to bajka” i taki tytuł nosi także jej autobiograficzna książka. Przez życie też trzeba przejść pokonując smoki, trolle i czarownice. Dlatego także tu czasem brakuje nam finału z happy endem. Ewa swoją charyzmą, uporem i wiarą w sukces pomaga swoim współpracownikom i podopiecznym to szczęście osiągnąć.

W swojej karierze zawodowej i życiu wielokrotnie doświadczała zwrotów i upadków. Zawsze się podnosiła i zawsze udzielała się charytatywnie. Przełomowym momentem był ubiegły rok, gdy kolejny sukces w Paryżu zainspirował ją do założenia fundacji Black Butterflies, opiekującej się chorymi przewlekle i onkologicznie. Wystarczyło jej 12 miesięcy, by stworzyć pierwszy ośrodek w Zielonej Górze.

Jakub B. Bączek

Pasjonat życia, trener mentalny i mówca inspiracyjny.

Podróżnik, z podręcznym bagażem doświadczeń w przedsiębiorczości i sporcie, walizką pasywnych pieniędzy i biletem w podróż dookoła umysłu. Zwiedził listę bestsellerów książkowych, podium Mistrzostw Świata w siatkówce i mównicę na Oxfordzie. Za opowieść o swoich fizycznych i psychicznych podróżach otrzymał owacje na stojąco od ok. 30 000 ludzi w Poznaniu (2015) na pierwszej edycji „Życia bez Ograniczeń”. Swoje pieniądze chętnie wydaje na mieszkania pod wynajem, a swój czas wydaje w nadmiarze na podróże, golfa, buddyzm i siatkówkę. Jakub zaprezentuje zupełnie nowy, nieznany dotąd speech przygotowany na drugą edycję spotkania z Nickiem Vujicicem!