ehfinfo

Komfort i bezpieczeństwo wszystkich kibiców to priorytet dla organizatorów EHF Euro 2016. W związku z tym podczas turnieju obowiązuje szereg nieskomplikowanych zasad, do których wszyscy muszą się stosować.

Najważniejsza z nich to – skrupulatność. Dlatego należy bezwzględnie pamiętać o biletach i dokumentach. Bez biletu nie będzie można wejść na mecz. Za bezpieczeństwo podczas turnieju w halach i w Strefach Kibica odpowiadają służby informacyjne, porządkowe (stewardzi) oraz pracownicy ochrony.

Przed wejściem do hali personel ma prawo przeprowadzić zarówno kontrolę osobistą oraz sprawdzić bagaż. Dlatego niezwykle istotne jest dokładne zapoznanie się z listą przedmiotów zabronionych.

Regulamin imprezy jest dostępny TUTAJ

Lista przedmiotów zabronionych

 1. Broń, materiały wybuchowe, noże
 2. Materiały pirotechniczne
 3. Butelki, kubki, puszki, dzbanki
 4. Alkohol, narkotyki
 5. Materiały propagandowe o charakterze rasistowskim, ksenofobicznym, wulgarnym, religijnym i politycznym
 6. Maszty flagowe lub banerowe o większej długości niż 1m i średnicy niż 1 m
 7. Materiały lub przedmioty reklamowe i promocyjne
 8. Gaz w areozolu, substancje żrące, łatwopalne
 9. Profesjonalne aparaty fotograficzne i kamery wideo
 10. Kaski, parasolki, wózki dziecięce
 11. Duże i nieporęczne przedmioty jak torby i walizki o wymiarach powyżej 25 cm x 25 cm x 25 cm
 12. Duże ilości papieru, serpentyny
 13. Megafony, gwizdki, trąbki, wuwuzele
 14. Wskaźniki laserowe
 15. Piłki sportowe, plażowe, balony
 16. Drony
 17. Banery lub flagi o wymiarach większych niż 2 m x 1,5 m
 18. Zwierzęta
 19. Kominiarki, maski

Powyższa lista nie jest listą zamkniętą. Służby informacyjne i porządkowe maja prawo do indywidualnego określenia czy dany przedmiot może stanowić zagrożenie w trakcie meczu, a tym samym jego wniesienie jest niedozwolone.

Czy do hali można wnieść aparat fotograficzny lub kamerę wideo?

Dozwolone są wyłącznie urządzenia amatorskie. Za profesjonalne uważa się sprzęt z wymiennym obiektywem o długości powyżej 10 cm. Decyzję o odmowie wniesienia aparatu lub kamery każdorazowo podejmują stewardzi. Wykonane zdjęcia oraz zarejestrowane fragmenty meczów mogą być wykorzystywane przez kibiców wyłącznie do celów prywatnych.

Czy do hali mogę wejść z bagażem?

Zabronione są wszystkie przedmioty o rozmiarach powyżej 25 cm x 25 cm x 25 cm, ze szczególnym uwzględnieniem toreb, plecaków oraz walizek. Organizatorzy stanowczo odradzają zabieranie ze sobą podobnych przedmiotów do hali, nawet jeśli mieszczą się w dopuszczalnej normie. W pobliżu hali będzie zorganizowany odpłatny punkt depozytowy, gdzie będzie można zostawić przedmioty, których nie wolno wnosić na mecz. Oczywiście do depozytów nie mogą być składane przedmioty niebezpieczne lub zakazane przepisami prawa.

Jakie dokumenty należy ze sobą zabrać?

Podstawa to oczywiście bilet na mecz. Wszyscy kibice, w tym także dzieci, powinni mieć ze sobą ważny dokument potwierdzający tożsamość, np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymację studencką, czy legitymację szkolną itp. Służby informacyjne i porządkowe mają prawo żądania okazania dokumentu tożsamości w związku z imprezą masową.

Pomoc medyczna

Bezpłatna pomoc medyczna jest dostępna zarówno w hali jak i w Strefie Kibica w punkcie medycznym oraz u wykwalifikowanych ratowników medycznych. W pozostałych przypadkach w razie zachorowania pomoc medyczna jest dostępna w przychodniach. Świadczenia medyczne w tych jednostkach są odpłatne.

W sytuacjach zagrożenia życia powiadom najbliższą osobę z obsługi hali lub strefy kibica.

Numer alarmowy służb ratowniczych w Polsce to 112.

Wolontariusze

Na przyjazd kibiców piłki ręcznej jest gotowych 850 doskonale wyszkolonych wolontariuszy. Bardzo często to właśnie osoby ubrane w czarne kurtki z logotypem mistrzostw oraz błękitne bluzy i koszulki, będą dla kibiców pierwszym źródłem informacji. Wolontariuszy można spotkać zarówno w halach, jak i w Strefach Kibica. Wszyscy wolontariusze bardzo dobrze znają topografię miasta, harmonogram turnieju oraz potrafią udzielić podstawowej pierwszej pomocy.

 

koszulki ehf

Ważne numery telefonów

Numer kierunkowy do Polski to: + 48

Kierunkowy do Krakowa: (12)

Policja: 997

Straż pożarna: 998

Pogotowie ratunkowe: 999

Straż miejska: 986

Numer alarmowy dla telefonów komórkowych: 112

Ambasady i konsulaty w Polsce

Lista ambasad i urzędów konsularnych na terytorium RP wraz z adresami i numerami telefonów dostępna jest na stronach internetowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pod adresem: www.msz.gov.pl/pl/ministerstwo/protokol_dyplomatyczny/misje_dyplomatyczne_i_urzedy_konsularne_w_polsce/przedstawicielstwa_dyplomatyczne

Numer telefonu do MSZ to: +48 22 523 90 00

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: EURO NIEZBĘDNIK