ehfinfo

Finał EHF EURO 2016 w TAURON Arenie Kraków

Reprezentacje Hiszpanii i Niemiec zmierzą się w finale Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, który w niedzielę (31 stycznia) odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. Podczas sobotnich półfinałów Hiszpania pokonała Chorwację 33:29, a Niemcy Norwegię 34:33.

W niedzielę (31 stycznia) zapraszamy przed TAURON Arenę Kraków już o godz. 12:30 – rozpocznie się wtedy Mistrzowska Parada Smoków Teatru Groteska przygotowana specjalnie na zakończenie EHF EURO 2016. Bramy TAURON Areny Kraków zostaną otwarte o godz. 13:00. Mecz o trzecie miejsce rozpocznie się o godz. 15:00, a finał mistrzostw o godz. 17:30.

Siódme miejsce Polski

W piątek (29 stycznia) oprócz meczów półfinałowych rozegrane zostały również mecze o miejsca od 5 do 8. W Hali Stulecia we Wrocławiu Polska pokonała Szwecję 26:24 i ostatecznie zajęła siódme miejsce w mistrzostwach. Miejsce piąte zajęła Francja, która pokonała Danię 29:26.

Cztery miasta

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 są organizowane przez Europejską Federację Piłki Ręcznej oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Mecze fazy wstępnej rozgrywane były w czterech polskich miastach: Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. Faza główna w Krakowie i Wrocławiu. W TAURON Arenie Kraków oprócz meczów półfinałowych odbędą się także: mecz o 3. miejsce i finał mistrzostw.

Warto wiedzieć

Regulamin imprezy jest dostępny TUTAJ

Przewodnik kibica jest dostępny TUTAJ

Tabela wyników jest dostępna TUTAJ

Dodatkowe informacje dotyczące Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 znajdują się na stronie: www.pol2016.ehf-euro.com/home, www.zprp.pl oraz www.tauronarenakrakow.pl/euro-niezbednik.