WYJĄTKOWY PAKIET VIP TAURON Arena Kraków 

FMF Indiana Jones: Poszukiwacze Zaginionej Arki

29. maja 2016 r., godz. 19:00

 

Cena brutto za osobę: 100 zł z dostępem do loży

 

Oferujemy PAKIET VIP na specjalny pokaz filmu Indiana Jones: Poszukiwacze Zaginionej Arki z muzyką na żywo w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej.

Niepowtarzalny koncert odbędzie się 29. maja 2016 r. o godz. 19:00 w najnowocześniejszym obiekcie w Polsce – TAURON Arenie Kraków, przy ul. Stanisława Lema 7 w Krakowie.

Rezerwacja:

Jeden PAKIET VIP z dostępem do loży zawiera:

  • miejsce o podwyższonym standardzie na trybunie VIP,
  • dostęp do ekskluzywnej LOŻY w prestiżowej STREFIE VIP na poziomie B w TAURON Arenie Kraków (zgodnie z Regulaminem LÓŻ TAURON Areny Kraków),
  • jedno miejsce parkingowe w Strefie VIP (przy zakupie 4 PAKIETÓW VIP),
  • asystę hostessy,
  • możliwość dodatkowego zamówienia cateringu do LOŻY.

Gwarantujemy:

  • Fantastyczną atmosferę!
  • Niezwykłe miejsce i miłą oprawę!
  • Możliwość zorganizowania spotkania biznesowego!

FMF Indiana Jones: Poszukiwacze Zaginionej Arki – film z muzyką na żywo

29. maja (niedziela), godz. 19:00

Dynamiczna opowieść, pełna nieprawdopodobnych zdarzeń, zaskakujących zwrotów akcji i mrocznych tajemnic zagości w tym roku na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Poszukiwacze Zaginionej Arki w reżyserii Stevena Spielberga, wyprodukowany przez George’a Lucasa, to sztandarowe dzieło Kina Nowej Przygody i najbardziej dochodowy film 1981 roku. Jeden z najpopularniejszych filmów zagranicznych w Polsce; w kinach obejrzało go blisko 9 mln widzów.

Z okazji 35-lecia premiery pierwszej części serii filmów fabularnych o słynnym archeologu, w którego wcielił się Harrison Ford, premierowo w Krakowie zaprezentowany zostanie film z kultową, nominowaną do Oscara, ścieżką dźwiękową Johna Williamsa, jednego z najznakomitszych kompozytorów w historii muzyki filmowej. Williams znany jest w szczególności ze ścieżek dźwiękowych do filmów science-fiction. To oscarowy faworyt: w latach 1968-2001 uzyskał blisko 50 nominacji (w ostatnich latach był nominowany praktycznie co roku) oraz zdobył 5 statuetek, za „Skrzypka na dachu” (1971) Normana Jewisona, „Szczęki” (1975) Stevena Spielberga, „Gwiezdne wojny” (1977) Georga Lucasa oraz „E.T.” (1982) i „Listę Schindlera” (1993) Spielberga. Ma na swoim koncie oczywiście także niezliczoną ilość innych nagród, w tym 9 Grammy. Każdy zna zapewne również marsz otwierający ścieżkę dźwiękową z filmu Poszukiwacze Zaginionej Arki. To drugi — po Gwiezdnych Wojnach — z najbardziej znanych motywów stworzonych przez Williamsa. Równie znane są tajemnicze motywy In The Idol’s Temple, egzotyczne Journey To Nepal, czy orientalizujące The Basket Game — to ciekawa mieszanka przyjemnej melodii i oryginalnej muzyki Bliskiego Wschodu.

Koncert wykona Sinfonietta Cracovia pod batutą cenionego dyrygenta i aranżera — Ludwiga Wickiego. Szwajcarski puzonista i dyrygent – mistrz wykonania muzyki filmowej, współpracujący z takimi legendami jak Howard Shore czy Randy Newman – już po raz siódmy przyjął zaproszenie do Krakowa. Podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu poprowadził symultaniczny pokaz „Star Treka” J.J. Abramsa z muzyką Michaela Giacchino, w 2014 dyrygował „Gladiatorem” Ridley’a Scotta z muzyką Hansa Zimmera, w 2012 – „Pachnidłem” Toma Tykwera ze ścieżką dźwiękową reżysera, Reinholda Heila i Johnny’ego Klimka, a w latach 2008-2010 prowadził wykonania kultowej muzyki Howarda Shore’a do obsypanej Oscarami trylogii „Władca Pierścieni” Petera Jacksona.

 

Szczegółowy program 9. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej oraz dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: www.fmf.fm.