Krakowska Olimpiada Młodzieży to całoroczna impreza sportowa, w której udział biorą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z miejsc, w którym rozgrywane są zawody jest Mała Hala TAURON Areny Kraków.

Krakowska Olimpiada Młodzieży to miejski program sportowy realizowany przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków-Wschód, który wzoruje się na Igrzyskach Olimpijskich. Jego celem jest rozbudzenie u młodzieży ducha rywalizacji sportowej opartej na całorocznym, uczciwym współzawodnictwie międzyszkolnym. Projekt jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Tysiące uczestników

Co roku w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży bierze udział łącznie kilkanaście tysięcy uczniów ze wszystkich krakowskich szkół, którzy rywalizują ze sobą w kilkunastu dyscyplinach sportowych (w konkurencjach indywidualnych, zespołowych oraz mini-grach).

Szkoły podstawowe uczestniczą w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, gimnazjaliści w Gimnazjadzie, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – w Licealiadzie. Najlepsi zawodnicy na szczeblu Miasta Krakowa reprezentują nasze miasto na zawodach wojewódzkich.

Od jesieni tego roku zawody w większości odbywają się w Małej Hali TAURON Areny Kraków, a dodatkowo także w Centrum Rozwoju Com-Com Zone.

Dodatkowe informacje o Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży są dostępne na stronie: www.kom.krakow.pl.