12. FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ
FMF GALA: THE GLAMOROUS SHOW

19 maja 2019 r. (niedziela)

godz. 18:00

Moulin Rouge, Romeo & Juliet, Great Gatsby, Love Actually

Gość specjalny: Craig Armstrong – fortepian

Natasza Urbańska – wokal

Natalia Nykiel – wokal

Andrzej Olewiński – gitary

Marek Lipski – fortepian, klawisze

Piotr Lewańczyk – bas, kontrabas, moog

Błażej Gawiliński – perkusja

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Pro Musica Mundi – chór

Krzysztof Herdzin — dyrygent

Jan Stokłosa – aranżacje piosenek

Santiago Bello – choreografia

Finał 12. FMF zabierze nas w barwny, burleskowy i pełen przepychu świat gry z konwencjami. Podczas widowiskowego koncertu FMF Gala: The Glamorous Show w TAURON Arenie Kraków nie zabraknie zaskakujących zmian akcji i nastrojów. FMF powraca do formy show z udziałem tancerzy, pełną rozmachu scenografią i drobiazgowo zaprojektowaną oprawą efektów specjalnych.

Zgodnie z tematem przewodnim 12. edycji festiwalu, niedzielny wieczór zdominują kultowe piosenki i symfoniczne tematy z superprodukcji: Moulin Rouge, Wielki Gatsby, Romeo i Julia. Znane z musicali piosenki wykonają soliści młodego pokolenia wspólnie z artystami znanymi z desek teatrów muzycznych.

Gościem specjalnym Gali będzie słynny brytyjski kompozytor Craig Armstrong. Wyróżniony Złotym Globem, twórca muzyki do wszystkich wykonywanych podczas Gali filmów podczas koncertu sam wystąpi na scenie, grając słynny Glasgow Theme z uwielbianego filmu To właśnie miłość, oraz The Balcony Scene z Romea i Julii.

Podczas Gali przeniesiemy się w świat pełen przepychu, miłości oraz emocji, zatańczymy tango i swing, wspólnie przeżywając zawody miłosne bohaterów. Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej i chór Pro Musica Mundi poprowadzi polski dyrygent, kompozytor, pianista i aranżer Krzysztof Herdzin; oprawą choreograficzną zajmie się pochodzący z Teneryfy Santiago Bello. Aranżacje piosenek w całkowicie nowych odsłonach oraz specjalnie stworzony band przygotuje Jan Stokłosa. W roli solistów usłyszymy plejadę nazwisk polskiej rozrywki. Na razie uchylamy tylko rąbka tajemnicy – wystąpią między innymi Natasza Urbańska i Natalia Nykiel, a wśród wykonywanych utworów znajdą się piosenki z repertuaru Garbage, The Cardigans, Amy Winehouse, Jacka White’a czy Beyoncé.

12. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie potrwa od 14 do 21 maja 2019 roku.

Sprzedaż biletów rusza 21 grudnia o godz. 14.00

Więcej na: www.fmf.fm

#ilovefmf

#allisfilmmusic

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic.