12. FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ
KONCERT DISNEYA: MAGIA MUZYKI

17 maja 2019 r. (piątek)

godz. 18:00

Król Lew, Frozen, Aladyn

Kasia Łaska – wokal

Magdalena Wasylik – wokal

Amelia Andryszczyk – wokal

Marcin Jajkiewicz – wokal

Antek Scardina – wokal

FMF Youth Orchestra

Erik Ochsner — dyrygent

Monika Bachowska – przygotowanie orkiestry, dyrygent

Po ostatnich zmaganiach z filmowymi potworami FMF Youth Orchestra wraca silniejsza i zdaje się rosnąć coraz szybciej. Podczas kolejnej edycji FMF młodzi muzycy pierwszy raz w historii wystąpią na największej festiwalowej scenie w TAURON Arenie Kraków. Koncert przed kilkunastotysięczną publicznością poprowadzą znany z największych filmowych produkcji Erik Ochsner oraz Monika Bachowska, która pracuje z orkiestrą od początku jej istnienia. Czy to brzmi jak bajka? Zdecydowanie! Tym bardziej, że podczas koncertu usłyszymy największe przeboje z filmów Walt Disney Studios. Do magicznego świata Króla LwaKrainy lodu czy Aladyna przeniesie nas nie tylko muzyka, ale również oryginalne, przygotowane przez studio Disneya wizualizacje.

Piosenki z filmów, mimo upływu lat, wciąż nucą i mali, i ci trochę więksi. Tak samo będzie na scenie – poza znanymi już publiczności FMF z występów w programach Koncerty Disneya: Kraina lodu i Gala Muzyki Filmowej: Animacje takimi wokalistami, jak Kasia Łaska, Magda Wasylik oraz Marcin Jajkiewicz, nie zabraknie także gwiazd The Voice of Kids. W Krakowie będziemy mieli okazję usłyszeć finalistów programu — Amelię Andryszczyk i Antka Scardinę.

Podróż przez produkcje, na których wychowują się całe pokolenia, to doświadczenie dla całych rodzin. Nie odsłaniamy jednak wszystkich kart już na początku gry: informacje o szczegółowym programie i pozostałych solistach będziemy udostępniali w najbliższych miesiącach.

Międzynarodowy wymiar projektu FMF Youth Orchestra podkreśli już po raz drugi współpraca z festiwalem FIMUCITÉ na Teneryfie. W 2019 roku w składzie orkiestry znajdą się po raz kolejny uczniowie z Conservatorio Profesional de Música de Santa Cruz de Tenerife.

12. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie potrwa od 14 do 21 maja 2019 roku.

Sprzedaż biletów rusza 21 grudnia o godz. 14.00

Więcej na: www.fmf.fm

#ilovefmf

#allisfilmmusic

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic.