4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

15 października 2017 r.

Start: godz. 11:00

PZU Cracovia Półmaraton Królewski to impreza organizowana w Krakowie na zakończenie sezonu biegowego. Już po raz trzeci jej meta zostanie zlokalizowana w TAURON Arenie Kraków, a start na ul. Stanisława Lema, czyli przed największą i najnowocześniejszą halą widowiskowo-sportową w kraju.

Pokonanie dystansu 21 km i 97,5 m w podwawelskim grodzie to znakomite zakończenie sezonu biegowego. Impreza daje szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa. Wydarzenie spotkało się ze znakomitym odbiorem środowiska biegowego. Z roku na rok znacznie wzrasta frekwencja, która w 2016 roku osiągnęła już liczbę 7100 osób.

Zgłoś swój udział

Do 15 sierpnia wpisowe wynosi 50 zł. Od 16 sierpnia do końca przyjmowania zgłoszeń internetowych (30 września) wzrośnie do 70 zł, a w Biurze Zawodów (13 i 14 października) będzie to 150 zł.

Podobnie jak w ubiegłym roku, istnieje możliwość zapisów drużynowych – przewidzianych dla minimum dziesięcioosobowych grup. Zespoły obowiązują promocyjne stawki opłaty startowej. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się w regulaminie 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Ustanowiony został limit startujących – 10 000 zawodników. Lista zostanie zamknięta w momencie nadania numeru 10 000, po dokonaniu opłat przez 10 000 zawodników. W przypadku wyczerpania limitu, także w Biurze Zawodów zapisy nie będą już prowadzone.

Szczegóły dotyczące zapisów są dostępne TUTAJ https://zapisy.zis.krakow.pl/event/22

5 dla Kościuszki

15 października 2017 r. odbędzie się wspólny start do 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego oraz biegu na 5 km, czyli „5 dla Kościuszki”. Rywalizacja na krótszym dystansie ma upamiętnić ważny fakt z historii Polski – dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

Zapisy internetowe na „5 dla Kościuszki” będą przyjmowane do 30 września 2017 r., a opłata wynosi 30 zł. W przypadku niewyczerpania limitu zgłoszeń (2 500 osób), będzie jeszcze możliwość zapisania się w Biurze Zawodów (13 i 14 października 2017 r.) i uiszczenia wpisowego w wysokości 50 zł gotówką.

Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 16 lat i być w stanie dotrzeć do mety w regulaminowym czasie 40 minut.

Warto wiedzieć

Organizatorem wydarzenia są: Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Partnerem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Miasta S.A. w Krakowie.

Regulamin 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego jest dostępny TUTAJ

Regulamin biegu „5 dla Kościuszki” jest dostępny TUTAJ

Strona wydarzenia: www.pzucracoviapolmaraton.pl.