4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

15 października 2017 r.

PZU Cracovia Półmaraton Królewski to impreza organizowana w Krakowie na zakończenie sezonu biegowego. Już po raz trzeci jej meta zostanie zlokalizowana w TAURON Arenie Kraków, a start na ul. Stanisława Lema, czyli przed największą i najnowocześniejszą halą widowiskowo-sportową w kraju.

Pokonanie dystansu 21 km i 97,5 m w podwawelskim grodzie to znakomite zakończenie sezonu biegowego. Impreza daje szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa. Wydarzenie spotkało się ze znakomitym odbiorem środowiska biegowego. Z roku na rok znacznie wzrasta frekwencja, która w 2016 roku osiągnęła już liczbę 7100 osób.

Zgłoś swój udział

Do 15 sierpnia wpisowe wynosi 50 zł. Od 16 sierpnia do końca przyjmowania zgłoszeń internetowych (30 września) wzrośnie do 70 zł, a w Biurze Zawodów (13 i 14 października) będzie to 150 zł.

Podobnie jak w ubiegłym roku, istnieje możliwość zapisów drużynowych – przewidzianych dla minimum dziesięcioosobowych grup. Zespoły obowiązują promocyjne stawki opłaty startowej. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się w regulaminie 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Ustanowiony został limit startujących – 10 000 zawodników. Lista zostanie zamknięta w momencie nadania numeru 10 000, po dokonaniu opłat przez 10 000 zawodników. W przypadku wyczerpania limitu, także w Biurze Zawodów zapisy nie będą już prowadzone.

Szczegóły dotyczące zapisów są dostępne TUTAJ https://zapisy.zis.krakow.pl/event/22

Warto wiedzieć

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ (www.pzucracoviapolmaraton.pl/regulamin-4-pzu-cpk?hl=pl)

Strona wydarzenia: www.pzucracoviapolmaraton.pl.