5. PZU CRACOVIA PÓŁMARATON KRÓLEWSKI

14 października 2018 r. (niedziela)

godz. 11:00

PZU Cracovia Półmaraton Królewski to impreza organizowana w Krakowie na zakończenie sezonu biegowego. Już po raz czwarty jej meta zostanie zlokalizowana w TAURON Arenie Kraków. Tego samego dnia wystartuje także bieg dla wszystkich specjalistów od krótszych dystansów – „5 dla Niepodległej”, czyli bieg na 5 km, upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

PZU Cracovia Półmaraton Królewski stwarza szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa. Wydarzenie spotkało się ze znakomitym odbiorem środowiska biegowego.

Pierwsza odsłona PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego została wyróżniona nagrodą Impreza Roku 2014 im. Tomasza Hopfera w kategorii debiut podczas Gali Biegów Masowych w Warszawie. Z roku na rok znacznie wzrasta frekwencja, która w 2017 roku osiągnęła już liczbę 8421 osób na starcie i 8338 na mecie.

Warto wiedzieć

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski zorganizowany zostanie 14 października 2018 roku.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Strona wydarzenia: www.pzucracoviapolmaraton.pl.

Zapisy rozpoczęły się 24 marca 2018 r.

Do 15 sierpnia wpisowe wynosi 50 zł. Od 16 sierpnia do końca przyjmowania zgłoszeń internetowych (3 października) wzrośnie do 70 zł, a w Biurze Zawodów (12 i 13 października) będzie to 150 zł.

Ustanowiony został limit startujących – 10.000 zawodników. Lista zostanie zamknięta w momencie nadania numeru 10.000, po dokonaniu opłat przez 10.000 osób. W przypadku wyczerpania limitu, także w Biurze Zawodów zapisy nie będą już prowadzone.

Więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie imprezy.

Zgłoszenia internetowe przyjmowane są TUTAJ.

Oficjalne wydarzenie na Facebooku.

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wchodzi w skład projektu Korony Polskich Półmaratonów. Wraz z 17. PZU Cracovia Maraton i 12. PZU Biegiem Trzech Kopców, 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski tworzy również Królewską Triadę Biegową 2018.

5 dla Niepodległej

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości organizatorzy 5 PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego czyli Gmina Miejska Kraków oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie pragną uczcić obchody tej wyjątkowej rocznicy. Stąd idea biegu „5 dla Niepodległej”. Dodatkowo, organizatorzy przygotują dla wszystkich uczestników biegu specjalne koszulki z nadrukiem fotografii ze zbiorów narodowego Archiwum Cyfrowego.

Zapisy internetowe do „5 dla Niepodległej” rozpoczną się 1 sierpnia. Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 18 lat i ukończyć go w regulaminowym czasie tj. do 40 minut.

To już druga edycja biegu na 5 km w Krakowie, która poświęcona jest ważnym, historycznym wydarzeniom. W poprzedniej odsłonie uczczono dwusetną rocznicę śmierci bohatera Stanów Zjednoczonych i Polski – Tadeusza Kościuszki, organizując bieg „5 dla Kościuszki”. Na mecie zameldowało się 803 uczestników, a wśród najszybszych znaleźli się reprezentanci Ukrainy – Rusłan Sawczyk i Oksana Raita.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronach: www.pzucracoviapolmaraton.pl i www.zis.krakow.pl.