HACKYEAH – HACKATHON

W KRAKOWIE ODBĘDZIE SIĘ NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE HACKATHON

27-29 października 2017 r.

TAURON Arena Kraków

2000 specjalistów IT. Kilkanaście zadań od partnerów do rozwiązania. Technologie: Java, C/C++,C#, .Net, Scala, Swift, Objective C, JavaScript, PHP, Python, Ruby, HTML5, SQL w praktycznym użyciu. Rywalizacja, 48 godzin wytężonej pracy, nagrody i propozycje pracy do zgarnięcia – tak w skrócie będzie wyglądał hackathon HackYeah! Wydarzenie odbędzie się w dniach: 27-29 października 2017 r. w TAURON Arenie w Krakowie. Organizatorzy zapowiadają pobicie Rekordu Guinnessa w największym hackathonie stacjonarnym gromadzący uczestników z całej Europy!

Hackathon to wydarzenie kierowane do programistów, grafików, kierowników projektów i innych osób zajmujących się na co dzień tworzeniem oprogramowania. Idea wydarzenia polega na podzieleniu specjalistów w zespoły, które pracują ciągle przez kilkadziesiąt godzin nad rozwiązaniem przedstawionego im problemu. Za poprawne rozwiązanie otrzymują nagrody, i coraz częściej propozycje pracy.

Hackathony w ostatnich latach stały się popularnym narzędziem służącym do rekrutacji najlepszych specjalistów. Z drugiej strony hackathony to sposób na odnalezienie kreatywnych rozwiązań poszukiwanych przez duże firmy IT.

HackYeah! – jak i o co walczymy?

Organizatorzy HackYeah mierzą wysoko i podczas hackathonu planują pobić rekord Guinnessa w największym hackathonie na świecie! Największy do tej pory – Mhacks 8 – zgromadził nieco ponad 1200 uczestników. Aby stać się liderem, organizator planuje zgromadzenie około 2000 uczestników.

Na wydarzeniu pojawią się specjaliści podzieleni na specjalizacje: Java, C/C++,C#, .Net, Scala, Swift, Objective C, JavaScript, PHP, Python, Ruby, HTML5, SQL. Podczas hackathonu będą podejmowali próbę rozwiązania kilkunastu zadań z zakresu gorących trendów technologicznych: VR, AR, AI, IoT, Data Mining, Security, Gamedev, Fintech, Productdev, Mobile, Cloudcomputing, Automotive, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia przez jego partnerów. Za ich rozwiązanie czekają wartościowe nagrody i propozycje pracy. Organizator przewiduje dwa typy zadań:

Otwarte – zawierające dowolny problem. Zwycięzcę wybiera firma według własnego uznania.

Zamknięte – w nim istnieje tylko jedno, konkretne rozwiązanie. Uczestnicy będą musieli podejść do zadania w określony sposób. Kto pierwszy wpadnie na rozwiązanie, ten lepszy. Zwycięzcę w tym wypadku poznajemy od razu!

Firmy pracują bezpośrednio z uczestnikami i ustalają nagrody. Dzięki temu poznają się lepiej i mogą z łatwością rozpocząć owocną współpracę.

HackYeah! to 48 godzin ciężkiej pracy, ale nie tylko. W trakcie trwania hackathonu przewidziano również szereg atrakcji, które pozwolą na chwilowe odprężenie.

Odpowiedź na rosnące oczekiwania HR-owe rynku IT

Wydarzenie jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rekrutacyjne firm IT operujących w Krakowie. W 2017 roku otwiera się w samym Krakowie ponad 1500 nowych miejsc pracy, a zapotrzebowanie na programistów na rynku polskim szacuje się na 30 000 pozycji.

HackYeah! będzie miejscem, w którym pracodawcy i potencjalni pracownicy poznają się osobiście. Firmy na konkretnych zadaniach przetestują umiejętności pracowników, a uczestnicy będą mieli okazję otrzymania wartościowych propozycji pracy oraz zdobycia nagród.

Warto wiedzieć

Organizatorami wydarzenia są firmy PROIDEA i LYNXIA. Partnerem jest Urząd Miasta Krakowa.

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Informacje o HackYeah są dostępne na stronie: https://hackyeah.pl/. Na stronie znajduje się formularz za pośrednictwem którego można zgłosić swój udział w wydarzeniu. Możliwe są zgłoszenia indywidualnie i grupowe.