MYSTIC FESTIVAL

25-26 czerwca 2019 r.

TAURON Arena Kraków

Podczas nowej edycji MYSTIC FESTIVAL na scenie, obok SLIPKNOT, pojawią się prawdziwe tuzy, legendy i mistrzowie metalu, czyli formacje KING DIAMOND, AMON AMARTH, TESTAMENT, POWERWOLF, TRIVIUM, CARCASS i MUNICIPAL WASTE. Festiwal odbędzie się w dniach 25 – 26 czerwca 2019 r. w TAURON Arenie Kraków oraz w otaczającym halę Parku Lotników Polskich, gdzie znajdą się dwie sceny oraz miasteczko festiwalowe. W ciągu dwóch dni, na dwóch scenach, pojawi się 28 artystów!

Slipknot powstał w drugiej połowie lat 90 – tych w mieście Des Moines w stanie Iowa, USA i szybko zyskał miano najbardziej enigmatycznego, prowokacyjnego i agresywnego zespołu ostatnich lat. Do tej pory formacja dostała 10 nominacji do nagrody Grammy (wygrana w 2006 r. za utwór „Before I Forget”), a na jej koncie są 44 Złote Płyty oraz 13 Platyn. Teledyski zespołu na YouTube zanotowały do tej pory ponad 2,5 miliarda wyświetleń!

Fani Slipknot to wyjątkowo niezłomna oraz wszechobecna grupa ludzi – ostatni album kapeli „.5: The Gray Chapter” zadebiutował w pierwszej piątce zestawień najlepiej sprzedających się płyt w 19. krajach (USA #1, Japonia #1, Wielka Brytania #2, Australia #1, Rosja #1, Niemcy #2), a status Złotej lub Platynowej Płyty zyskał w 9 państwach.  Od wydania ostatniego krążka ilość fanów stale rośnie, czego dowodem jest imponująca liczba odtworzeni w serwisie Spotify, 12 października 2018 roku Slipknot osiągnął ilość 1,5 mln. streamów dziennie.

Slipknot bez wątpienia to jedna z tych formacji, która ma ogromny wpływ wygląd dzisiejszej kultury popularnej oraz jest inspiracją dla wielu artystów, nie tylko rockowych i metalowych.

Warto wiedzieć

Bilety na Mystic Festival są już dostępne na www.mysticfestival.pl  oraz  www.eventim.pl.

Do sprzedaży trafiły karnety na festival. Informacje o cenach są dostępne TUTAJ.

Jednodniowe bilety wejdą do sprzedaży w późniejszym terminie po kolejnych ogłoszeniach artystów, którzy zagrają na Mystic Festival 2019.

Informacje o kolejnych zespołach – wkrótce!

Organizatorami wydarzenia są: Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

www.facebook.com/MysticFestival2019/

www.instagram.com/festivalmystic/

www.mysticfestival.pl