SUPERHEROES IN CONCERT

Superheroes in concert

Wydarzenie jakiego w Polsce jeszcze nie było!

TAURON Arena Kraków

29 kwietnia 2017 r.

Superheroes in concert – to znacznie więcej niż koncert z muzyką filmową. Muzyka symfoniczna, filmowi superbohaterowie, taneczna choreografia, najwyższej jakości grafika i elementy wirtualnej rzeczywistości połączone w całość tworzą przełomowy spektakl, w jakim do tej pory publiczność na świecie jeszcze nie uczestniczyła. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 29 kwietnia 2017 r. Bilety są już w sprzedaży m.in. na www.eventim.pl.

Superheroes in concert nie jest zwykłym koncertem z muzyką filmową poświęconym postaciom znanym z komiksów czy filmów o superbohaterach. – To bez wątpienia wyjątkowe produkcje święcące tryumfy szczególnie w ostatnich latach, ale niestety – formy skończone. Uzupełnienie kompozycji zdobywców Oscarów® i nagród Grammy takich jak Hans Zimmer czy Alan Silvestri projekcją fragmentów filmów, do których zostały napisane, byłoby jedynie półśrodkiem, z którego świadomie zrezygnowaliśmy – mówią organizatorzy.

– Zamiast tego oferujemy coś zupełnie wyjątkowego – dodają. – Do prezentowanych na scenie przez 120 muzyków oryginalnych utworów znanych z filmów o postaciach takich jak: Iron Man, Spider-Man, Superman, Batman, Transformers, Captain America, Thor, Hulk, Ant-Man czy Avengers, przygotowaliśmy pełne akcji i romantycznych uniesień opowieści, w których fabuła losów superbohaterów wyrażona została cyfrową grafiką i choreografią.

Taniec i animacje

Ogromne znaczenie w uzyskaniu materiału najwyższej próby mają umiejętności jego twórców. Nieprzypadkowo więc choreografię do kilkunastu koncertowych suit przygotował tancerz i choreograf Bartek Wójcik, finalista You Can Dance: po prostu tańcz! W scenach romantycznych towarzyszy mu Julia Adamczyk, szerzej znana publiczności również z tego programu. Uprzednio zarejestrowana i poddana postprodukcji całość będzie wyświetlona na ekranach LED, współgrając z pozostałymi elementami widowiska.

Tak jak zdjęcie potrafi zainspirować portrecistę, tak elastyczność ludzkiego ciała i ruch tancerzy stały się inspiracją dla stworzenia niezwykłych grafik i animacji. Efektem są urzekające obrazy przedstawiające najważniejsze sceny muzyczno-tanecznych historii na wzór komiksowej fabuły. Płótnem dla perfekcyjnie przygotowanej cyfrowej grafiki będzie największy wykorzystywany w tego typu produkcji ekran LED w Polsce o powierzchni blisko 120m2.

Alternatywne rzeczywistości

Dla spragnionych rewolucyjnych nowości organizatorzy mają prawdziwą gratkę. Dwie alternatywne rzeczywistości – fantastyczna (filmowych superbohaterów uchwycona w zapierającej dech grafice) i realna (wyrażona ruchem tancerzy) zostaną dodatkowo odzwierciedlone w wirtualnej rzeczywistości (VR). Podczas wybranych utworów koncertu przy pomocy specjalnych gogli uczestnicy zostaną przeniesieni do świata, w którym odczuwa się więcej i intensywniej.

Superheroes in concert to projekt, przy którym pierwsze skojarzenia to stanowczo za mało, to zdecydowanie więcej niż koncert z muzyką filmową. Różnorodne ujęcia głównego tematu połączone jednym superbohaterskim mianownikiem tworzą pierwszy na świecie i jedyny w swoim rodzaju spektakl o takiej intensywności i różnorodności.

Warto wiedzieć

Wydarzenie Superheroes in concert odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 29 kwietnia 2017 r. (koncert odbędzie się również w Gdańsku i Wrocławiu).

Bilety są do nabycia na www.eventim.pl oraz punktach sprzedaży Eventim, w tym także w sklepach Empik, Saturn i Media Markt.

Link do biletów: www.eventim.pl/superheroes-in-concert

Strona wydarzenia: www.superheroes.pl

Facebook: www.facebook.com/Superheroesinconcert/

Organizatorem koncertu jest Fundacja Plateaux.