XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera
Polska – Kanada
Francja – Rosja

11-13 sierpnia 2017 r.

TAURON Arena Kraków

12 sierpnia (sobota)

godz. 15:00 Polska – Kanada

godz. 18:00 Francja – Rosja

Fundacji Huberta Jerzego Wagnera zaprasza na XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w TAURON Arenie Kraków. 11 sierpnia (piątek) rozegrane zostaną mecze: Kanada – Rosja i Polska – Francja, 12 sierpnia (sobota): Francja – Rosja i Polska – Kanada, 13 sierpnia (niedziela): Kanada – Francja i Polska – Rosja.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja tego najbardziej prestiżowego siatkarskiego turnieju na świecie, będzie najsilniej obsadzona w historii! Wszyscy uczestnicy zajmują miejsca w czołowej dziesiątce światowego rankingu FIVB: Polska – 2, Rosja – 5, Kanada – 8, Francja – 9, a to sytuacja bez precedensu.

Uczestnicy Memoriału Wagnera

Polska

Mimo  braku awansu do turnieju Final Six tegorocznej edycji Ligi Światowej, siatkarze reprezentacji Polski będą chcieli w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera udowodnić kibicom, że są gotowi na walkę o prymat na Starym Kontynencie. Aktualni Mistrzowie Świata mają nowego „dyrygenta” Ferdinando De Giorgiego, który z pewnością znalazł już receptę na poprawę formy i jej eksplozję na najważniejszej imprezie w tym roku. Dodatkowo Włoch może ponownie zaskoczyć powołaniem na Mistrzostwa Europy EUROVOLLEY POLAND 2017.

Kanada

Kanadyjski zespół ma w Polsce wielu sympatyków za sprawą grających w Plus Lidze reprezentantów tego kraju, ale także dzięki selekcjonerowi ekipy spod znaku klonowego liścia. Jest nim Mistrz Świata z reprezentacją Polski – Francuz Stephane Antiga. W polskich klubach grali lub grają byli i aktualni kanadyjscy kadrowicze. To: Dan Lewis, Justin Duff, Dallas Soonias, Gavin Schmitt, John Gordon Perrin, Frederic Winters, czy Jason DeRocco.

Dla reprezentacji Kanady będzie to drugi występ w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Wcześniej występowała w IV edycji, w 2006 roku, kiedy to impreza rozgrywana była w Olsztynie, Iławie i Ostródzie. Kanadyjczycy zajęli wtedy trzecie miejsce.

Francja

Francuzi tak jak Kanadyjczycy wezmą udział w Memoriale po raz drugi. Wcześniej podopieczni trenera Laurenta Tillie rywalizowali dwa lata temu, w XIII edycji imprezy. Francuzi po wygranej z Iranem i porażkach z Japonią oraz Polską zajęli 3. miejsce. To 9. reprezentacja rankingu FIVB oraz brązowy medalista zeszłorocznych rozgrywek Ligi Światowej.

Dwa lata temu „Les Bleus” wygrali Ligę Światową i rozgrywane w Bułgarii i Włoszech Mistrzostwa Europy. W ich składzie jest uznawany za jednego z najlepszych i jednocześnie najbardziej ekscentrycznych siatkarzy na świecie – Earvin N’Gapeth. Uwagę kibiców zwrócą natomiast zawodnicy związani z polskimi klubami lub w przeszłości grający w PlusLidze. To m.in. Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Julien Lyneel, Pierre Pujol, czy Nicolas Marechal.

Rosja

Reprezentacja Rosji to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w siatkarskim świecie. Obecnie zajmuje 5. miejsce w światowym rankingu FIVB. Dla kibiców będzie to znakomita okazja, aby obejrzeć rosyjską siatkówkę nowej generacji. Nowy selekcjoner – Siergiej Szlapnikow, zapowiedział odmłodzenie kadry, które ma iść w parze z pozostaniem na szczytach hierarchii siatkarskiego świata.

Ponieważ XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy, których nasz kraj będzie gospodarzem, należy się spodziewać  nieobliczalnego zespołu, mogącego zaskoczyć każdą drużynę.

Rosjanie uczestniczyli w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera czterokrotnie: w 2004, 2011, 2013 i 2014 roku.

Terminarz turnieju

11 sierpnia (piątek)

godz. 17:30 Kanada – Rosja

godz. 20:30 Polska – Francja

12 sierpnia (sobota)

godz. 15:00 Polska – Kanada

godz. 18:00 Francja – Rosja

13 sierpnia (niedziela)

godz. 15:00 Kanada – Francja

godz. 18:00 Polska – Rosja

Warto wiedzieć

XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w TAURON Arenie Kraków w dniach 11-13 sierpnia 2017 r.

Bilety na wydarzenie są dostępne na Abilet.pl.

Informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie organizatora: www.fundacjawagnera.pl/pl/.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.