XVI MEMORIAŁ HUBERTA JERZEGO WAGNERA

24 sierpnia 2018 r. (piątek)

Kraków po raz czwarty został Miastem Gospodarzem prestiżowej siatkarskiej imprezy jaką jest Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce w dniach 24-26 sierpnia 2018 r. zagrają reprezentacje Polski, Francji, Kanady i Rosji. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Huberta Jerzego Wagnera.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera przez pierwsze sześć lat był rozgrywany w olsztyńskiej hali Urania. Potem gościł w: Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach, Zielonej Górze, Płocku i Toruniu. Pierwsza wizyta Memoriału w Magicznym Krakowie miała miejsce w 2014 roku. W rozgrywkach wzięły wówczas udział reprezentacje Bułgarii, Chin, Polski i Rosji. Rok później zawody odbyły się w Toruniu, ale już kolejne dwie edycje wróciły do TAURON Areny Kraków. Rok temu triumfowali Polacy, a tuż za nimi na podium znaleźli się Francuzi.

Sprawdzian przed mistrzostwami

W XVI edycji turnieju określanego mianem najbardziej prestiżowej towarzyskiej imprezy siatkarskiej na świecie, wystąpią drużyny z czołowej dziesiątki światowego rankingu FIVB. Obok reprezentacji Polski będą to: Francja, Kanada i Rosja. To wydarzenie bez precedensu, ponieważ tegoroczny skład jest taki sam, jak rok wcześniej. Turniej w Krakowie będzie ostatnim tak poważny sprawdzian przed Mistrzostwami Świata w Bułgarii i we Włoszech.

 Skład tegorocznej edycji Memoriału jest tak silny i wyrównany, że każda konfiguracja gier gwarantuje emocje do samego końca – mówi wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Cezary Mróz. – Każdy dzień turnieju to gwarancja świetnych widowisk siatkarskich, w których trudno będzie wskazać faworyta. Najlepszym tego dowodem były zeszłoroczne pojedynki: nasz zespół potrafił ograć w trzech setach Kanadę, która z kolei 3:0 wygrała z Francją. Trójkolorowi dzień wcześniej ulegli Rosji, choć pierwszego dnia pokonali Polskę. Warto dodać, że w decydującym spotkaniu Polski z Rosją padł wynik 3:2 dla Biało – czerwonych, a Polacy wygrali XV Memoriał. Był to jeden z najbardziej zaciętych turniejów w piętnastoletniej historii i w tym roku liczymy na powtórkę – dodaje Cezary Mróz.

Wszystko wskazuje zatem na to, że Kraków znów zapewni kibicom – oprócz wspaniałych chwil w czasie zwiedzania miasta – niezapomniane wrażenia siatkarskie.

Harmonogram

24 sierpnia (piątek)

Francja – Rosja 17:30*

Polska – Kanada 20:30

25 sierpnia (sobota)

Polska – Francja 16:00

Rosja – Kanada 19:00

26 sierpnia (niedziela)

Francja – Kanada 16:00

Polska – Rosja 19:00

*godziny rozpoczęcia meczów mogą ulec zmianie

Informacje o biletach

Sprzedaż pojedynczych wejściówek na XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera – od 27 kwietnia (piątek) od godz. 20:00 na portalu www.abilet.pl.

Szczegóły na stronie organizatora:  http://fundacjawagnera.pl/