13 października 2016

3. PZU CRACOVIA PÓŁMARATON KRÓLEWSKI

16 października 2016 r.

Start: godz. 11:00, ul. Lema

Meta: TAURON Arena Kraków

21 km i 97,5 m – taki dystans będą mieli do pokonania uczestnicy 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który w niedzielę (16 października) odbędzie się w Krakowie. Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji imprezy, meta zlokalizowana będzie w TAURON Arenie Kraków!

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Partnerem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Miasta S.A. zarządzająca TAURON Areną Kraków.

Tysiące zawodników

Do tej pory swój udział w półmaratonie zgłosiło ponad 8 800 uczestników (limit wynosi 10 000 osób). Zakończono już zbieranie zgłoszeń przez internet. Zapisy będą jeszcze możliwe w Biurze Zawodów w dniach 14 i 15 października (do wyczerpania limitu startujących). Tak jak w przypadku tegorocznego, 15. PZU Cracovia Maratonu, wprowadzona została możliwość zapisów drużynowych.

Biuro Zawodów będzie czynne w piątek (14 października) w godz. 16:00-21:00; w sobotę (15 października) w godz. 10:00-20:00 i w niedzielę (16 października) w godz. 7:00-9:00.

Wyjątkowa trasa

Pokonanie dystansu 21 km i 97,5 m w Krakowie będzie dla nich znakomitym zakończeniem sezonu biegowego i okazją do pokonania wyjątkowej trasy prowadzącej wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa. Pełny opis oraz mapę trasy znajdziecie TUTAJ.

Początek trasy będzie się znajdował przy ul. Lema (obok TAURON Areny Kraków). Trasa będzie biegła m.in. przez al. Pokoju, Rondo Grzegórzeckie, Most Kotlarski w kierunku Zabłocia. Następnie zawodnicy pobiegną ulicami: Nadwiślańską, Bulwarem Podolskim, ul. Rollego, Ludwinowską i Konopnickiej na Most Dębnicki i dalej al. Krasińskiego na Błonia. Stąd ul. Piłsudskiego, Podwale, św. Anny na Rynek Główny. Następnie ul. Grodzką, Podzamcze, Bulwarami Wiślanymi, ul. Miedzianą, al. Pokoju i ul. Lema wrócą do TAURON Areny Kraków.

Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej
W związku z organizacją 3 PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego pomiędzy godz. 9:30 a godz. 14:30 nastąpi zamknięcie dróg (lub ich części) na trasie biegu. Wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.zis.krakow.pl.

Warto wiedzieć

Organizatorem 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego jest Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Partnerem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Miasta S.A. zarządzająca TAURON Areną Kraków.
Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia są dostępne na stronie www.zis.krakow.pl.

Parking dla biegaczy

W czasie imprezy dla biegaczy biorących udział w 3. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim udostępnione zostaną parkingi TAURON Areny Kraków. Wjazd na miejsca postojowe będzie możliwy za okazaniem karty parkingowej.

3. PZU CRACOVIA MARATON KRÓLEWSKI – WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Trzecia edycja krakowskiego półmaratonu królewskiego to nie tylko sportowa rywalizacja tysięcy biegaczy, ale także moc atrakcji i animacji dla uczestników oraz kibiców, w szczególności tych najmłodszych. Od 14 do 16 października zapraszamy do TAURON Areny Kraków!

EXPO

W ramach imprezy, w dniach 14-16 października, w TAURON Arenie Kraków odbędzie się 3. EXPO 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. 14 października (piątek), godz. 16:00-21:00; 15października (sobota), godz. 10:00-20:00; 16 października (niedziela) godz. 7:00-13:00.

Strefa PZU – Podziel się kilometrem

Podczas 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego będzie miała miejsce kolejna odsłona organizowanej przez Sponsora Tytularnego imprezy – PZU akcji charytatywnej „Podziel się kilometrem”. Akcja odbędzie się w dniach 14-16 października na terenie EXPO w TAURON Arenie Kraków.

Inicjatywa polega na zachęcaniu Polaków do pomagania innym. Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która odwiedzi strefę „Podziel się kilometrem”, będzie pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku lub rowerku. Za każde przebiegnięte 1000 m PZU przeznaczy 10 złotych na fundację SOS Wioski Dziecięce. Do akcji włączyć się może każda chętna osoba. W tym roku uruchomiona zostanie dodatkowo strefa dziecięca z urządzeniami dla najmłodszych (dziecięce bieżnie, rowerki, trampoliny)

Atrakcje CARREFOUR

Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi do zabawy razem z firmą Carrefour Polska, która w najbliższy weekend na stoisku w TAURON Arenie Kraków zorganizuje m.in.: mini strefę z golfem i bulami, quiz na temat zdrowego żywienia z nagrodami, refleksomierz, strefę malucha z piramidą zdrowego żywienia i malowankami.
Stoisko Carrefour będzie otwarte w dniach: 14 października (piątek): 11:00-20:00; 15 października (sobota): 9:00-19:00; 16 października (niedziela): 8:00-13:00.

Lekkoatletyka dla każdego

Miasteczko Lekkoatletyka dla każdego to wspaniała sportowa zabawa dla dzieci. Zajęcia sportowe z AZS AWF Kraków obejmują aż sześć stacji: wyścig płotkarsko-sprinterski; skok o tyczce; wyścig sprawnościowy; rzut Vortexem do celu (ścianka rzutowa); rzut oszczepem (turbo oszczep); bieg sztafetowy dla rodzin.
Z atrakcji będzie można skorzystać 15 października (sobota) w godz. 10:00-18.00 i 16 października (niedziela) w godz. 9.00 -14.00 w TAURON Arenie Kraków.

Przedszkole dla najmłodszych

16 października (niedziela) w godz. 9:00-14:00 Sklep Animatora i Momi Klub zorganizują w TAURON Arenie Kraków przedszkole dla najmłodszych. Wśród atrakcji m.in. zabawy z chustą animacyjną, tunele animacyjne, przebrania, balony, farby, w tym farby do malowania twarzy, sprzęt cyrkowy i wiele innych atrakcji!

Darmowy lot balonem

Dla uczestników 3. PZU Cracovia Maraton Królewski przewidziana została dodatkowa atrakcja organizowana przez Wojskowy Klub Sportowy Wawel: darmowy lot balonem! Zapraszamy wszystkich w niedzielę, 16 października, w godz. 12.00-17.00 przed TAURON Areną Kraków, od strony Parku Lotników Polskich. Ponadto, organizowane będą mini biegi dla dzieci, gry i zabawy sportowe.

Autobus ZIKO

Mówi się, że sport to zdrowie, ale nie oznacza to, że aktywność fizyczna zwalnia nas z konieczności wykonywania regularnych badań. Dlatego też w czasie trwania 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego Fundacja ZIKO dla zdrowia serdecznie zaprasza wszystkich uczestników oraz osoby im towarzyszące na szereg bezpłatnych badań i konsultacji.

16 października (niedziela) w godz. 10:00-17:00 przed TAURON Areną Kraków będzie stał specjalnie oznakowany autobus jeżdżący po całej Polsce w ramach akcji Mobilny Miesiąc Zdrowia, w którym będzie można poddać się następującym badaniom: pomiarowi cukru i ciśnienia, badaniu skóry twarzy, pomiarowi BMI, tkanki tłuszczowej, instruktażowi mycia ząbków, dermokonsultacjom i wysłuchać innych porad zdrowotnych.

Przy autobusie będzie stał namiot ortopedyczny, w którym odbywać się będą: konsultacje z ortopedą z ewentualnym badaniem USG, badanie składu ciała, masaż, konsultacje z fizjoterapeutą. Będzie tam również serwowana rozgrzewającą kawa.

Natomiast w TAURON Arenie Kraków znajdziecie stoisko Fundacji ZIKO z dermokonsultacjami, poradami zdrowotnymi, pomiarem ciśnienia i badanie włosów.

Afterparty

Po zakończeniu 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego zapraszamy na oficjalne podsumowanie imprez biegowych organizowanych w 2016 roku przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Będą kiełbaski, kaszanka i ogórki kiszone! Spotykanie odbędzie się przed TAURON Areną Kraków, od strony Parku Lotników Polskich.